Chelestini: Rubin kuchli raqib, o‘yin oson bo‘lmaydi
Rossiya Premer-ligasining to‘rtinchi turi doirasida Moskvaning CSKA jamoasi o‘z maydonida Qozonning Rubin klubi bilan uchrashadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu bellashuv oldidan CSKA bosh murabbiyi Fabio Chelestini o‘z fikrlarini bildirdi. Unga ko‘ra, Rubin jamoasi yaxshi tarkibga ega, tezkor qarshi hujumlarni amalga oshira oladi, standart vaziyatlardan unumli foydalanadi va tarkibida xavfli hujumchi Daku bor.
Shu sababli, murabbiy bu o‘yinda g‘alaba qozonish oson bo‘lmasligini ta’kidladi. CSKA va Rubin o‘rtasidagi uchrashuv 9-avgust, shanba kuni Moskva shahridagi VEB Arena stadionida bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuv boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 15:45 ga belgilangan. Hozirda CSKA jamoasi Premer-liga turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.
Rubin esa to‘rtinchi pog‘onani egallab turibdi. Bu o‘yin ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘lib, tomonlar g‘alaba uchun kurash olib boradi.

Chelestini: Рубин сильный соперник, игра не будет легкой
В рамках четвертого тура Российской Премьер-лиги московский клуб ЦСКА встретится на своем поле с казанским клубом Рубин. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Перед этим противостоянием главный тренер ЦСКА Фабио Челестини высказал свое мнение. По его словам, команда Рубин имеет хороший состав, способна проводить быстрые контратаки, эффективно использовать стандартные ситуации и в ее составе есть опасный нападающий Даку.
Поэтому тренер отметил, что победить в этой игре будет непросто. Матч между ЦСКА и Рубином состоится 9 августа, в субботу, на стадионе ВЭБ Арена в Москве.
Начало встречи назначено на 15:45 по московскому времени. В настоящее время команда ЦСКА занимает восьмое место в таблице Премьер-лиги.
Рубин же занимает четвертую позицию. Эта игра имеет важное значение для обеих команд, и стороны будут бороться за победу.