Chelestini Lukin va Abdulqodirov o‘yinidan mamnun
CSKA jamoasi bosh murabbiyi Fabio Chelestini himoyachilar Matvey Lukin va Jamalutdin Abdulqodirovning o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy fikricha, jamoani tark etgan Villian Rosha o‘rnini to‘ldirish oson emas, biroq yosh futbolchilar o‘zlariga bildirilgan ishonchni oqlamoqda. Chelestini ta’kidlashicha, Lukin va Abdulqodirov hali Rosha kabi katta tajribaga ega emas, lekin ular hozirgi murakkab vaziyatda ham jamoaga yordam bermoqda.
Ularning fidokorona harakati va maydondagi harakatlari murabbiyni mamnun qilmoqda. Murabbiy, shuningdek, hozirda CSKA tarkibi yetarli darajada to‘liq emasligini, ayrim futbolchilarning yo‘qligi sharoitida yosh o‘yinchilarga katta mas’uliyat yuklanayotganini qayd etdi.
Lukin va Abdulqodirov jamoa uchun muhim o‘rin tutmoqda. Ayni paytda CSKA o‘z maydonida Premer-liga doirasida “Rubin” jamoasiga qarshi o‘yin uchun tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Bahs 9-avgust, shanba kuni soat 15:45 da boshlanishi rejalashtirilgan. Chelestini futbolchilarga ishonch bildirar ekan, muxlislarni ham jamoani qo‘llab-quvvatlashga chaqirdi.

Челестини Лукьин и Абдулкодиров игрой довольны
Главный тренер команды ЦСКА Фабио Челестини высоко оценил игру защитников Матвея Лукина и Джамалутдина Абдулкадирова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению тренера, заменить ушедшего Виллиана Рошу непросто, однако молодые футболисты оправдывают оказанное им доверие. Челестини подчеркивает, что Лукин и Абдулкадиров пока не имеют такого большого опыта, как Роша, но даже в текущей сложной ситуации они помогают команде.
Их самоотверженные действия и движения на поле радуют тренера. Тренер также отметил, что в настоящее время состав ЦСКА не полностью укомплектован, и в условиях отсутствия некоторых футболистов на молодых игроков ложится большая ответственность.
Лукин и Абдулкадиров занимают важное место в команде. В настоящее время ЦСКА готовится к игре против команды "Рубин" в рамках Премьер-лиги на своем поле.
Матч запланирован на 9 августа, субботу, на 15:45. Челестини, выражая доверие игрокам, также призвал болельщиков поддержать команду.