Chelestini “Zenit” bilan o‘yinda texnik zonani tark etdi
Moskvaning CSKA futbol klubi bosh murabbiyi Fabio Chelestini Rossiya futbol ittifoqi nazorat-intizom qo‘mitasi tomonidan jazoga tortildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shveysariyalik mutaxassisga yaqinda “Zenit” jamoasiga qarshi o‘yinda texnik hududni tark etgani uchun 30 ming rubl miqdorida jarima belgilandi. Ma’lumot uchun, CSKA jamoasi safarda “Zenit”ga qarshi uchrashuvda 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
Ushbu uchrashuv Rossiya Premyer-ligasining uchinchi turi doirasida o‘tkazildi. Hozirda Fabio Chelestini CSKA futbolchilarini Rossiya chempionati doirasida “Rubin” klubiga qarshi bo‘ladigan uy uchrashuviga tayyorlamoqda.
Ushbu o‘yin shanba kuni, 9 avgust sanasida bo‘lib o‘tadi va boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 15:45 ga belgilangan. Murabbiy tomonidan yo‘l qo‘yilgan tartib buzilishi uchun jarima qo‘llanilgani, shuningdek, jamoaning navbatdagi o‘yinga tayyorgarligi davom etayotgani haqida rasmiy xabar berildi.

Челестини покинул техническую зону в игре с "Зенитом"
Главный тренер московского футбольного клуба ЦСКА Фабио Челестини был наказан Контрольно-дисциплинарным комитетом Российского футбольного союза. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Швейцарскому специалисту недавно была назначена штраф в размере 30 тысяч рублей за покидание технической зоны в матче против команды «Зенит». Для справки, команда ЦСКА сыграла вничью 1:1 в выездном матче с «Зенитом».
Этот матч был проведен в рамках третьего тура Российской Премьер-лиги. В настоящее время Фабио Челестини готовит футболистов ЦСКА к домашнему матчу против клуба «Рубин» в рамках чемпионата России.
Эта игра состоится в субботу, 9 августа, и начало запланировано на 15:45 по московскому времени. Официально сообщается о наложении штрафа за нарушение порядка со стороны тренера, а также о продолжающейся подготовке команды к следующему матчу.