Moskvaning CSKA futbol jamoasi bosh murabbiyi Fabio Chelestini jamoa tarkibidagi jarohat olgan futbolchilar — yarim himoyachi Rodrigo Vilagra va hujumchi Artyom Shumanskiy haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning aytishicha, Vilagra hozirda to‘p bilan yengil mashg‘ulotlarni boshlagan, biroq u to‘liq harakat qilish va to‘pni oyog‘i ichi bilan og‘riqsiz uzatishi uchun hali ikki hafta vaqt kerak bo‘ladi. Chelestining so‘zlariga ko‘ra, Shumanskiy ham tiklanish jarayonini tezlashtirgan, lekin uning ham maydonga qaytishi uchun kamida o‘n-to‘rt kun zarur.
Mutaxassis futbolchilarning sog‘lig‘i va sport formasiga alohida e’tibor qaratilayotganini ta’kidladi. CSKA jamoasi navbatdagi uchrashuvini Rossiya oliy ligasi to‘rtinchi turida o‘tkazadi.
Jamoa ushbu hafta oxirida “Rubin” klubini qabul qiladi. Uchrashuv 9-avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Murabbiy futbolchilar tiklanishi uchun tibbiy ko‘rsatmalarga amal qilinayotganini ham qayd etdi. Chelestini jarohatlangan o‘yinchilar jamoaga tezroq qaytishlari uchun barcha sharoit yaratilganini ma’lum qildi.

Травмированные футболисты ЦСКА вернутся через две недели
Главный тренер московского футбольного клуба ЦСКА Фабио Челестини сообщил о травмированных игроках команды — полузащитнике Родриго Вилагре и нападающем Артеме Шуманском. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, Вилагра сейчас начал легкие тренировки с мячом, однако ему потребуется еще две недели, чтобы полностью восстановиться и безболезненно передавать мяч ногой. По словам Челестини, Шуманский также ускорил процесс восстановления, но ему нужно как минимум четырнадцать дней, чтобы вернуться на поле.
Специалист подчеркнул, что здоровье футболистов и их спортивная форма находятся под особым контролем. Команда ЦСКА проведет следующий матч в четвертом туре Российской Премьер-Лиги.
Команда примет клуб "Рубин" в конце этой недели. Матч запланирован на 9 августа.
Тренер также отметил, что для восстановления футболистов соблюдаются медицинские рекомендации. Челестини сообщил, что созданы все условия для того, чтобы травмированные игроки быстрее вернулись в команду.