Balaxnin: “Rostov” bu mavsum sakkizinchi o‘rindan yuqoriga chiqmaydi
“Rostov” jamoasining sobiq bosh murabbiyi Sergey Balaxnin Rossiya oliy ligasining joriy mavsumida jamoaning imkoniyatlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumot uchun, “Rostov” hozircha chempionat doirasida biror ochko to‘plamagan. Balaxninning aytishicha, “Rostov” yaxshi jamoa va sifatli o‘yin ko‘rsata oladi, biroq hozirgi vaziyatda ularga sakkizinchi o‘rindan yuqoriga chiqish qiyin bo‘ladi.
Unga ko‘ra, jamoa sakkizinchi pog‘onadan baland bo‘la olmaydi, lekin “Rostov” chempionatning eng pastki o‘rinlarida qolib ketadi, deb aytish ham noto‘g‘ri. Balaxnin jamoaning imkoniyatlarini o‘rtacha deb baholadi va ular hali o‘z o‘yinlarini yaxshilashga harakat qilishlari kerakligini ta’kidladi.
Hozirda “Rostov” turnir jadvalida 14-o‘rinda bormoqda. Jamoa keyingi turda o‘z maydonida “Pari NN” jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Uchrashuv 10-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Mavsum davomida jamoaning natijalari qanday bo‘lishi esa, asosan, futbolchilarning o‘z ustida ishlashi va murabbiylar shtabining mehnatiga bog‘liq bo‘ladi.

Баляхнин: “Ростов” в этом сезоне не поднимется выше восьмого места
Бывший главный тренер команды “Ростов” Сергей Баляхнин высказал свое мнение о возможностях команды в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Для справки, “Ростов” пока не набрал ни одного очка в чемпионате. По словам Баляхнина, “Ростов” — хорошая команда и может показать качественную игру, однако в текущей ситуации им будет сложно подняться выше восьмого места.
По его словам, команда не сможет подняться выше восьмой позиции, но также неправильно говорить, что “Ростов” останется на самых низких местах в чемпионате. Баляхнин оценил возможности команды как средние и подчеркнул, что им еще нужно постараться улучшить свою игру.
В настоящее время “Ростов” занимает 14-е место в турнирной таблице. В следующем туре команда сыграет на своем поле против команды “Пари НН”.
Матч состоится 10 августа. Каковы будут результаты команды в течение сезона, в значительной степени будет зависеть от работы футболистов над собой и труда тренерского штаба.