Sheshko transferi: «MYu» va «Leyptsig» o‘rtasida yangi kelishuv
«RB Leyptsig» hujumchisi Benyamin Sheshko «Manchester Yunayted» jamoasiga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Germaniyaning Sky nashri xabariga ko‘ra, ikki klub transfer shartlari bo‘yicha kelishuvga erishgan. Manbaga ko‘ra, muzokaralar davomida tomonlar kelajakda o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishga ham rozi bo‘lishgan.
Ushbu o‘yin «Leyptsig» stadionida bo‘lib o‘tadi va mezbon klubga taxminan 1,5 dan 2 million yevrogacha daromad keltirishi kutilmoqda. Shuningdek, Sheshko transferiga oid kelishuvda ko‘zda tutilgan bonus shartlari juda oson bajariladiganligi aytilmoqda.
Shu sababli, «Manchester Yunayted» klubining «RB Leyptsig»ga transfer uchun to‘liq 85 million yevro to‘lashi ehtimoli yuqori. Hozircha transfer bo‘yicha rasmiy bayonot berilmagan, biroq muzokaralar nihoyasiga yetgani va futbolchi tez orada yangi jamoasiga qo‘shilishi kutilmoqda.

Шешко трансфер: новое соглашение между «МЮ» и «Лейпциг»
Нападающий «РБ Лейпциг» Бенжамин Шешко близок к переходу в команду «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации немецкого издания Sky, два клуба достигли соглашения по условиям трансфера. Согласно источнику, в ходе переговоров стороны также согласились провести товарищеский матч в будущем.
Эта игра пройдет на стадионе «Лейпциг» и ожидается, что хозяевам клуба она принесет доход в размере примерно от 1,5 до 2 миллионов евро. Также сообщается, что условия бонусов, предусмотренные в соглашении о трансфере Шешко, очень легко выполнимы.
Таким образом, вероятность того, что клуб «Манчестер Юнайтед» полностью выплатит 85 миллионов евро за трансфер в «РБ Лейпциг», высока. На данный момент официального заявления по трансферу не сделано, однако переговоры подошли к концу, и ожидается, что футболист вскоре присоединится к своей новой команде.