“Rostov” futbol klubi sobiq bosh murabbiyi Anatoliy Baydachniy jamoaning yangi bosh murabbiyi tayinlanishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, fevral oyida Valeriy Karpin “Rostov”dan ketganidan so‘ng, uning o‘rniga Jonatan Alba bosh murabbiy etib tayinlangan edi. Alba bunga qadar jamoada tahlilchi sifatida ishlagan.
Anatoliy Baydachniyning ta’kidlashicha, bu qaror uni hayron qoldirgan. Baydachniy o‘zining intervyusida shunday dedi: “Valeriy Karpin qanday qilib Jonatan Albaning bosh murabbiy bo‘lishiga rozilik berganini tushunmayman.
Karpinga hurmatim baland, biroq bu juda g‘alati qaror. Jonatan Alba hech qachon futbolchi bo‘lmagan va ilgari murabbiylik qilmagan.
U doim faqat tahlilchi bo‘lib ishlagan. Shuning uchun, hozirda u yaxshi natija ko‘rsata olmayapti.” Hozirda Rossiya Premyer-ligasida “Rostov” uch turdan so‘ng turnir jadvalida 14-o‘rinda bormoqda.
Jonatan Albaning jamoasi chempionatning dastlabki uch o‘yinida mag‘lub bo‘ldi. Ular “Zenit”ga 1:2, “Dinamo”ga 0:1 va “Krylya Sovetov”ga 1:4 hisobida yutqazdi.

Байдачный: Назначение Джонатана Албана удивило меня
Бывший главный тренер футбольного клуба "Ростов" Анатолий Байдачный высказал свое мнение о назначении нового главного тренера команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что в феврале Валерий Карпин покинул "Ростов", и на его место был назначен Джонатан Альба, который ранее работал в команде в качестве аналитика.
По словам Анатолия Байдачного, это решение его удивило. Байдачный в своем интервью сказал: "Я не понимаю, как Валерий Карпин согласился на то, чтобы Джонатан Альба стал главным тренером.
Я уважаю Карпина, но это очень странное решение. Джонатан Альба никогда не был футболистом и ранее не работал тренером.
Он всегда работал только как аналитик. Поэтому сейчас он не может показать хорошие результаты." В настоящее время "Ростов" занимает 14-е место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги после трех туров.
Команда Джонатана Альбы проиграла в первых трех матчах чемпионата. Они уступили "Зениту" 1:2, "Динамо" 0:1 и "Крыльям Советов" 1:4.
В данный момент Джонатан Альба готовит "Ростов" к следующей игре. Команда выйдет на поле против клуба "Пари НН" в следующем туре Премьер-Лиги.