"Barselona" futbol klubi tez orada o‘z himoyachilaridan birini yo‘qotishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ishonchli manbalarga ko‘ra, Inyigo Martines Kataloniya klubini tark etishga yaqin turibdi. Bu haqida jurnalist Matteo Moretto ijtimoiy tarmoqlarda qisqa xabar berdi.
Ayni paytda 34 yoshli futbolchiga Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubi qiziqish bildirmoqda. Tomonlar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda.
Inyigo Martines 2023 yil yozida "Barselona" tarkibiga qo‘shilgan edi. Shu vaqt mobaynida u jamoa safida 71 rasmiy o‘yinda maydonga tushdi.
U ushbu bellashuvlarda uchta gol urdi va oltita golli uzatmani amalga oshirdi. Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, Inyigo Martinesning transfer bahosi hozirda 5 million yevroga teng.

Иниго Мартинес близок к тому, чтобы покинуть "Барселону"
Футбольный клуб «Барселона» может вскоре потерять одного из своих защитников. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По надежным источникам, Иниго Мартинес близок к уходу из каталонского клуба. Об этом журналист Маттео Моретто кратко сообщил в социальных сетях.
В настоящее время 34-летним футболистом интересуется клуб Саудовской Аравии «Аль-Наср». Переговоры между сторонами продолжаются.
Иниго Мартинес присоединился к «Барселоне» летом 2023 года. За это время он вышел на поле в 71 официальном матче за команду.
В этих встречах он забил три гола и сделал шесть голевых передач. По данным портала Transfermarkt, текущая трансферная стоимость Иниго Мартинеса составляет 5 миллионов евро.
О будущем Мартинеса официальной информации не предоставлено. В результате переговоров футболист может продолжить карьеру в другой команде.