Petrushin: Cherchesov “Axmat”da tartib o‘rnatadi
Rossiyalik murabbiy Aleksey Petrushin Stanislav Cherchesovning “Axmat” futbol klubi bosh murabbiyi etib tayinlangani yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, mutaxassis 6 avgust kuni Grozniy jamoasi boshqaruviga tayinlangan. Petrushinning aytishicha, Cherchesov qat’iy tartib-intizomni yaxshi ko‘radigan murabbiy hisoblanadi.
Bundan tashqari, u osetin millatiga mansub bo‘lib, “Axmat” jamoasi va uning o‘z vatani bilan bog‘liq. Mutaxassisning fikricha, Cherchesov klubda tartib o‘rnatadi va hozirgi holatdan jamoani olib chiqishga harakat qiladi.
Petrushin shuningdek, Cherchesovning futbol sohasida obro‘-e’tibori yuqoriligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, “Axmat”ning avvalgi murabbiyi Aleksandr Storojukda bunday obro‘ bo‘lmagan.
9 avgust kuni “Axmat” o‘z maydonida “Zenit” jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Uchrashuv Grozniy shahrida bo‘lib o‘tadi va boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan 20:30 ga belgilangan.

Петрушин: Черчесов установит порядок в "Ахмат"
Российский тренер Алексей Петрушин высказал свое мнение о назначении Станислава Черчесова главным тренером футбольного клуба “Ахмат”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что специалист был назначен на пост главного тренера команды из Грозного 6 августа. По словам Петрушина, Черчесов является тренером, который любит строгий порядок и дисциплину.
Кроме того, он принадлежит к осетинской нации и связан с командой “Ахмат” и своей родиной. По мнению специалиста, Черчесов установит порядок в клубе и постарается вывести команду из текущей ситуации.
Петрушин также отметил, что у Черчесова высокий авторитет в футбольной сфере. По его словам, у предыдущего тренера “Ахмата” Александра Сторожука не было такого авторитета.
9 августа “Ахмат” проведет матч против команды “Зенит” на своем поле. Встреча пройдет в городе Грозный и начнется в 20:30 по московскому времени.
По мнению специалистов, новый тренер должен привнести в команду новый дух и порядок. Опыт Черчесова будет играть важную роль в выходе “Ахмата” из текущей ситуации.