Mostovoy "Axmat" – "Zenit" o‘yini hisobini taxmin qildi
9 avgust kuni kechqurun Rossiya chempionatining to‘rtinchi turi doirasida "Axmat" va "Zenit" jamoalari o‘zaro bahs olib boradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu uchrashuv oldidan Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy o‘yin natijasi bo‘yicha o‘z fikrini bildirdi. Mostovoyning ta’kidlashicha, "Axmat" jamoasida bosh murabbiy o‘zgarishi futbolchilarning ruhiyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Yaqinda jamoani Stanislav Cherchesov boshqarib oldi. Sobiq futbolchi fikriga ko‘ra, bu o‘zgarishlar natijasida "Axmat" futbolchilari maydonga yangi kayfiyatda chiqishlari ehtimol.
Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, "Zenit" bu safar yirik hisobda va darvozasi daxlsiz holda g‘alaba qozonishi qiyin bo‘ladi. U uchrashuvda "Zenit" 2:1 hisobida zafar quchishini taxmin qildi.
Ma’lumot uchun, 30 iyul kuni "Axmat" va "Zenit" jamoalari Rossiya Kubogi doirasida ham o‘zaro bahslashgan va aynan shu hisob – 1:2 natija qayd etilgan edi. Mostovoy ushbu natijaning yana takrorlanishini kutayotganini bildirdi.
Uchrashuv 9 avgust kuni soat 20:30 da boshlanadi. Grоznо shahrida bo‘lib o‘tadigan ushbu o‘yinni matnli tarzda onlayn kuzatish imkoniyati mavjud.

Мостовой предположил счет игры "Ахмат" – "Зенит"
9 августа вечером в рамках четвертого тура чемпионата России команды "Ахмат" и "Зенит" проведут между собой матч. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Перед этой встречей бывший футболист сборной России Александр Мостовой высказал свое мнение о результате игры. По словам Мостового, смена главного тренера в команде "Ахмат" может положительно сказаться на моральном состоянии игроков.
Недавно команду возглавил Станислав Черчесов. По мнению бывшего футболиста, в результате этих изменений игроки "Ахмата" могут выйти на поле с новым настроением.
По словам Мостового, "Зениту" будет сложно одержать победу с крупным счетом и без пропущенных мячей. Он предположил, что в матче "Зенит" победит со счетом 2:1.
Для справки, 30 июля команды "Ахмат" и "Зенит" также встречались в рамках Кубка России, и именно этот счет – 1:2 был зафиксирован. Мостовой сообщил, что ожидает повторения этого результата.
Матч начнется 9 августа в 20:30. Имеется возможность онлайн-трансляции этой игры, которая пройдет в городе Грозный.