Sherif futbol jamoasi Yevrokuboklar mavsumida ketma-ket to‘rtinchi bor mag‘lubiyatga uchradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu safar Moldova klubi Konferensiyalar ligasi doirasida safarda Belgiya vakili Anderlextga qarshi o‘yin o‘tkazdi va muvaffaqiyat qozona olmadi. Uchrashuv boshida Sherif futbolchilari hujum uyushtirishga harakat qildi.
Natana de Kat jamoadoshlari tomonidan to‘p bilan birga darvozabon bilan yakkama-yakka chiqdi, biroq raqib darvozaboni zarbani qaytara oldi. 17-daqiqada Anderlext futbolchisi Ilay Kamara o‘ng qanotdan uzatma berdi va Nilson Angulo 15 metr masofadan aniq va kuchli zarba yo‘llab, hisobni ochdi.
Birinchi bo‘lim davomida Anderlext yana bir necha xavfli hujumlar uyushtirdi. Yari Versharen chap qanotdan uzatilgan to‘pni darvozaga yo‘lladi, biroq Sherif darvozaboni to‘pni ushlab qoldi.
Ilay Kamara esa navbatdagi hujumda to‘pni Kasper Dolbergga uzatdi, u esa uzoq burchakka zarba berdi, ammo to‘p darvozaga kirmadi. Nilson Anguloning zarbasini Sherif himoyachilari to‘sib qo‘ydi.
Ikkinchi bo‘lim boshida Anderlext ikkinchi golni urdi. Versharen chap qanotdan uzatma berdi va Dolberg to‘pni darvozaga yo‘lladi.
81-daqiqada Adriano Bertachchini raqib jarima maydoniga pas berdi, o‘zi ham harakatda bo‘lib, darvozabonni aldab, uchinchi golni kiritdi. Uchrashuv 3:0 hisobida Anderlext foydasiga yakunlandi.
Sherif jamoasi Belgiya safarida yirik hisobda mag‘lub bo‘ldi. Javob o‘yini bir haftadan so‘ng o‘tkaziladi.

Шериф в поездке проиграл Андерлехту с крупным счетом
Футбольная команда Шериф потерпела поражение в четвертый раз подряд в сезоне еврокубков. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На этот раз молдавский клуб провел матч против бельгийского представителя Андерлехта в рамках Лиги конференций и не смог добиться успеха. В начале встречи футболисты Шерифа пытались организовать атаку.
Натана де Кат вышел один на один с вратарем, но соперник смог отразить удар. На 17-й минуте футболист Андерлехта Илай Камара сделал передачу с правого фланга, и Нилсон Ангуло с 15 метров точным и мощным ударом открыл счет.
В первом тайме Андерлехт еще несколько раз создал опасные моменты. Яри Вершаерен отправил мяч в ворота с левого фланга, но вратарь Шерифа смог поймать мяч.
Илай Камара в следующей атаке передал мяч Касперу Долбергу, который нанес удар в дальний угол, но мяч не попал в ворота. Удар Нилсона Ангуло был заблокирован защитниками Шерифа.
В начале второго тайма Андерлехт забил второй гол. Вершаерен сделал передачу с левого фланга, и Долберг отправил мяч в ворота.
На 81-й минуте Адриано Бертаккьини сделал передачу в штрафную соперника, сам же обманул вратаря и забил третий гол. Матч завершился со счетом 3:0 в пользу Андерлехта.