“Sparta” o‘z maydonida “Ararat-Armeniya”ni yirik mag‘lub etdi
Konferensiyalar ligasi saralashining uchinchi bosqichida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda Praganing “Sparta” jamoasi o‘z maydonida “Ararat-Armeniya” klubini qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin boshida mehmonlar faol harakat qildi va ettinchi daqiqada Edgar Grigoryan o‘ng qanotdan jarima zarbasini aniq ijro etdi, biroq to‘p darvoza ustuniga tegib, maydonni tark etdi. Keyin “Ararat-Armeniya” futbolchilari bir necha bor hujum uyushtirdi, natijada Xuan Balanta hisobni ochdi.
Shundan so‘ng, “Sparta” hujumga o‘tdi. Patrik Vidra bir necha bor xavfli vaziyat yaratdi va 25-daqiqada hisobni tenglashtirdi.
Oradan ko‘p o‘tmay, Kaan Kayrinen uzoq masofadan zarba berdi, to‘p himoyachidan qaytib, darvozabonni chalg‘itdi va hisob 2:1 bo‘ldi. Ikkinchi bo‘lim boshida ham “Sparta” ustunlikni saqlab qoldi.
60-daqiqada Matey Rinesh chap tomondan uzatma berdi, Jan Kuxta bosh bilan aniq zarba yo‘lladi va hisob 3:1 ga yetdi. 79-daqiqada penalti belgilandi va Velko Birmanchevich hisobni 4:1 ga oshirdi.
“Ararat-Armeniya” futbolchilari so‘nggi daqiqalarda ham gol urishga harakat qildi, biroq natijani o‘zgartira olmadi. Uchrashuv natijasiga ko‘ra, “Sparta” jamoasi yirik hisobda g‘alaba qozondi.
Javob o‘yini bir haftadan so‘ng bo‘lib o‘tadi va “Ararat-Armeniya” uchun imkoniyatlar anchayin kamaydi, biroq ular hali ham kurashni davom ettiradi. O‘yin protokoli: “Sparta” – 4, “Ararat-Armeniya” – 1.

“Спарта” на своем поле крупно победила “Арарат-Армения”
В третьем раунде квалификации Лиги конференций прошла встреча, в которой пражская команда “Спарта” принимала клуб “Арарат-Армения” на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале игры гости активно атаковали, и на седьмой минуте Эдгар Григорян точно исполнил штрафной удар с правого фланга, однако мяч попал в перекладину и покинул поле. Затем футболисты “Арарат-Армения” несколько раз организовали атаки, в результате чего Хуан Баланта открыл счет.
После этого “Спарта” перешла в атаку. Патрик Видра несколько раз создал опасные моменты и на 25-й минуте сравнял счет.
Не прошло и много времени, как Каан Кайринен нанес удар с дальнего расстояния, мяч отскочил от защитника, отвлек вратаря, и счет стал 2:1. В начале второго тайма “Спарта” сохранила преимущество.
На 60-й минуте Матей Ринеш сделал передачу с левого фланга, Ян Кухта точно пробил головой, и счет стал 3:1. На 79-й минуте был назначен пенальти, и Велко Бирманчевич увеличил счет до 4:1.
Футболисты “Арарат-Армения” пытались забить в последние минуты, но не смогли изменить результат. По итогам встречи команда “Спарта” одержала крупную победу.
Ответный матч пройдет через неделю, и шансы “Арарат-Армения” значительно уменьшились, но они все еще продолжат борьбу. Протокол игры: “Спарта” – 4, “Арарат-Армения” – 1.