Rossiya terma jamoasi sentabrda kuchli raqiblar bilan o‘ynaydi
Rossiya terma jamoasining yaqin oradagi raqiblari haqida agent va mutaxassis Roman Oreshchuk fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U sentabr oyida bo‘lib o‘tadigan Bet Boom do‘stlik uchrashuvlarida Rossiya terma jamoasini yaxshi o‘yinlar kutayotganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, terma jamoa Iordaniya va Qatar bilan o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazadi.
Oreshchuk bu raqiblarni kuchli jamoalar sifatida e’tirof etdi va bu orqali Rossiya terma jamoasi endi kuchsiz raqiblar bilan emas, balki kuchli jamoalar bilan o‘ynashni boshlaganini qayd etdi. Ma’lum bo‘lishicha, Rossiya terma jamoasi 4 sentabr kuni Iordaniya terma jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Iordaniya jamoasi 2026 yilgi Jahon chempionati ishtirokchisi hisoblanadi. 7 sentabr kuni esa Rossiya terma jamoasi safarda Osiyo Kubogining amaldagi g‘olibi – Qatar terma jamoasi bilan o‘ynaydi.
Qiziqarli jihati shundaki, ushbu ikki jamoa so‘nggi Osiyo Kubogi finalida o‘zaro to‘qnash kelgan edi. Shu tariqa, Rossiya terma jamoasini sentabr oyida muhim va mas’uliyatli uchrashuvlar kutmoqda.
Oreshchukning fikricha, bu o‘yinlar terma jamoaning tajribasini oshirishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Сборная России будет играть с сильными соперниками в сентябре
О ближайших соперниках сборной России высказался агент и эксперт Роман Орещук. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в сентябре на товарищеских матчах Bet Boom сборную России ожидают хорошие игры. По его словам, сборная проведет товарищеские матчи с Иорданией и Катаром.
Орешчук признал этих соперников сильными командами и отметил, что сборная России теперь начинает играть не с слабыми соперниками, а с сильными командами. Известно, что сборная России выйдет на поле против сборной Иордании 4 сентября.
Сборная Иордании является участником чемпионата мира 2026 года. 7 сентября сборная России в гостях сыграет с действующим обладателем Кубка Азии – сборной Катара.
Интересно, что эти две команды встречались в финале последнего Кубка Азии. Таким образом, сборную России в сентябре ожидают важные и ответственные матчи.