Batist Santamariya Valensiyaga ikki yilga o‘tdi
Fransiyaning Renn klubi yarim himoyachisi Batist Santamariya faoliyatini Ispaniyada davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Valensiya jamoasiga o‘tdi. Bu haqda Valensiya klubi matbuot xizmati ma’lumot berdi.
Santamariya ispan klubiga ikki yillik mehnat shartnomasi asosida qo‘shildi. Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, fransuz va ispan klublari o‘rtasidagi kelishuv qiymati ikki million yevroni tashkil qildi.
O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Batist Santamariya Liga 1ning boshqa klubi – Nissa safida ham to‘p surgan. U mazkur jamoada 13ta o‘yinda ishtirok etdi.
Valensiya jamoasi o‘tgan mavsum Ispaniya chempionatini 12-o‘rinda yakunladi. Santamariyaning yangi klubiga qo‘shilishi jamoaning o‘yinida ijobiy o‘zgarishlarga sabab bo‘lishi kutilmoqda.

Батист СантаМария перешел в Валенсию на два года
Полузащитник клуба Ренн из Франции Батист Сантамария продолжит свою карьеру в Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он перешел в команду Валенсия. Об этом сообщила пресс-служба клуба Валенсия.
Сантамария присоединился к испанскому клубу на основании двухлетнего трудового контракта. По данным портала Transfermarkt, стоимость соглашения между французским и испанским клубами составила два миллиона евро.
Во второй половине прошлого сезона Батист Сантамария также играл за другой клуб Лиги 1 – Ниццу. Он принял участие в 13 матчах за эту команду.
Команда Валенсия завершила прошлый сезон на 12-м месте в чемпионате Испании. Ожидается, что присоединение Сантамарии к новому клубу приведет к положительным изменениям в игре команды.