Lennart Karl "Bavariya" bilan 2028 yilgacha kelishuvga erishdi
17 yoshli yarim himoyachi Lennart Karl o‘zining hozirgi klubi – Myunxenning “Bavariya” jamoasi bilan hamkorlikni davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli jurnalist xabar berdi. Klub rahbariyati futbolchining vakillari bilan muzokaralar o‘tkazdi va tomonlar 2028 yilgacha mehnat shartnomasi tuzishga kelishib oldi.
Rasmiy bitim futbolchi 18 yoshga to‘lgandan so‘ng imzolanadi. Lennart Karl bu yil yoz oylarida AQSHda o‘tgan klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida “Bavariya” safida ilk bor maydonga tushdi.
U mazkur musobaqada “Oklend” jamoasiga qarshi o‘yinda birinchi bo‘limda harakat qildi. Yosh futbolchining klub bilan yangi shartnoma imzolashi uning kelajagi uchun muhim qadam bo‘ldi.
“Bavariya” rahbariyati yosh iqtidorli futbolchilarga ishonch bildirib, ular uchun qulay sharoit yaratishga harakat qilmoqda. Shu orqali klub o‘z tarkibini kuchaytirishni maqsad qilgan.

Леннарт Карл достиг соглашения с "Баварией" до 2028 года
17-летний полузащитник Леннарт Карл продолжит сотрудничество со своим нынешним клубом – мюнхенской "Баварией". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный журналист. Руководство клуба провело переговоры с представителями футболиста, и стороны договорились о подписании трудового контракта до 2028 года.
Официальное соглашение будет подписано после того, как футболисту исполнится 18 лет. Леннарт Карл впервые вышел на поле в составе "Баварии" на чемпионате мира среди клубов, который прошел этим летом в США.
Он выступал в первом тайме в матче против команды "Окленд". Подписание нового контракта молодым футболистом стало важным шагом для его будущего.
Руководство "Баварии" доверяет молодым талантливым футболистам и старается создать для них комфортные условия. Таким образом, клуб ставит целью укрепление своего состава.