Joau Felish “Al-Nasr”ga o‘tdi, murabbiy ishonch bildirdi
Saudiya Arabistonining “Al-Nasr” futbol klubi bosh murabbiyi Jorge Jezus taniqli portugaliyalik hujumchi Joau Felishning jamoaga qo‘shilgani yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq Joau Felish Angliyaning “Chelsi” jamoasida to‘p surgan edi. Bosh murabbiyning aytishicha, Felish transfer bozorda mavjud edi va klub uni taklif etishga qaror qilgan.
Murabbiy futbolchiga ishonishini, u hujumda o‘zining o‘yin uslubiga mos keladigan ko‘nikmalarga ega ekanini ta’kidladi. Shuningdek, u Joau Felishning “Al-Nasr”ni tanlagani to‘g‘ri qaror bo‘lganini qayd etdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 25 yoshli hujumchi o‘tgan oyning oxirida Saudiya Arabistonining “Al-Nasr” jamoasiga o‘tdi. Joau Felish klub bilan ikki yillik mehnat shartnomasi imzoladi.
Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, “Chelsi” va “Al-Nasr” klublari o‘rtasidagi kelishuv summasi 30 million yevroni tashkil etdi. Shu tariqa, “Al-Nasr” jamoasi hujum chizig‘ini tajribali futbolchi bilan kuchaytirdi va yangi mavsumda yuqori natijalarga erishishni maqsad qilmoqda.

Жоау Фелиш перешел в "Аль-Наср", тренер выразил доверие
Главный тренер футбольного клуба Саудовской Аравии “Аль-Наср” Жорже Жезуш высказал свое мнение о том, что известный португальский нападающий Жоау Фелиш присоединился к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее Жоау Фелиш играл за английский клуб “Челси”. По словам главного тренера, Фелиш был доступен на трансферном рынке, и клуб решил сделать ему предложение.
Тренер подчеркнул, что доверяет футболисту, у которого есть навыки, соответствующие его стилю игры в атаке. Также он отметил, что выбор Жоау Фелиша в пользу “Аль-Наср” был правильным решением.
Согласно информации, 25-летний нападающий перешел в команду “Аль-Наср” в конце прошлого месяца. Жоау Фелиш подписал двухлетний трудовой контракт с клубом.
По данным портала Transfermarkt, сумма соглашения между клубами “Челси” и “Аль-Наср” составила 30 миллионов евро. Таким образом, команда “Аль-Наср” усилила свою атакующую линию опытным футболистом и ставит цель добиться высоких результатов в новом сезоне.