Fenerbaxche jamoasining markaziy himoyachisi Aleksandr Jiku Moskvaning Spartak klubi safiga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ikki klub 30 yoshli futbolchining transferi borasida kelishuvga erishgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Metaratings manbasining xabariga ko‘ra, Spartak rahbariyati Jikuga har yili 2,2-2,3 million yevro miqdorida maosh va qo‘shimcha mukofot pullari taklif qilgan.
Shu bilan birga, muzokaralar davomida bu summa kamayishi ham mumkinligi aytilmoqda. 2024-2025 yilgi mavsumda Aleksandr Jiku barcha musobaqalarda jami 38 uchrashuvda ishtirok etdi va bir marotaba raqib darvozasini ishg‘ol qildi.
Ayrim manbalarga ko‘ra, Spartak Jikuni Turkiya klubidan sotib olish uchun besh million yevro to‘lashga tayyor. Hozircha tomonlar rasmiy ravishda shartnoma imzolaganini e’lon qilmagan bo‘lsa-da, futbolchining yaqin kunlarda yangi klubga o‘tishi kutilmoqda.

Александр Жику получает 2,3 миллиона евро в год от Спартака
Центральный защитник команды Фенербахче Александр Жику близок к переходу в московский клуб Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появилась информация о том, что два клуба достигли соглашения по трансферу 30-летнего футболиста. По данным источника Metaratings, руководство Спартака предложило Жику зарплату в размере 2,2-2,3 миллиона евро в год и дополнительные премиальные.
При этом в ходе переговоров также упоминается возможность снижения этой суммы. В сезоне 2024-2025 годов Александр Жику принял участие в 38 матчах во всех соревнованиях и один раз поразил ворота соперника.
По некоторым данным, Спартак готов заплатить пять миллионов евро за покупку Жику у турецкого клуба. Хотя стороны пока не объявили о подписании контракта, ожидается, что футболист в ближайшие дни перейдет в новый клуб.