Ignatyev: Iordaniya va Qatar kuchli raqiblar
Rossiya terma jamoasi sentabr oyida Iordaniya va Qatar terma jamoalariga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbol mutaxassisi Boris Ignatyev o‘z fikrini bildirdi. Uning aytishicha, Iordaniya va Qatar terma jamoalari avvalgi raqiblarga nisbatan biroz kuchliroq, biroq ular hali ham Yevropa grandlariga tenglasha olmaydi.
Shunga qaramay, hozirgi vaziyatda bunday raqiblar bilan o‘yin o‘tkazish maqbul hisoblanadi. Ma’lumot uchun, Rossiya va Iordaniya terma jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 4 sentabr kuni bo‘lib o‘tadi.
Qatar terma jamoasiga qarshi o‘yin esa 7 sentabr kuni rejalashtirilgan. Eslatib o‘tamiz, 2022 yil fevral oyidan boshlab Rossiya terma jamoasi va klublari xalqaro musobaqalarda ishtirok etishdan chetlashtirilgan.
Shu sababli, Rossiya terma jamoasi hozirda faqat o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazmoqda. Mazkur o‘yinlar orqali jamoa o‘z sport formasini saqlab qolishga harakat qilmoqda.

Игнатьев: Иордания и Катар сильные соперники
Сборная России в сентябре проведет товарищеские матчи против сборных Иордании и Катара. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футбольного эксперта Бориса Игнатьева, сборные Иордании и Катара немного сильнее предыдущих соперников, однако они все еще не могут сравниться с европейскими грандами.
Тем не менее, в текущей ситуации проведение игр с такими соперниками считается целесообразным. Для справки, встреча между сборными России и Иордании состоится 4 сентября.
Игра против сборной Катара запланирована на 7 сентября. Напоминаем, что с февраля 2022 года сборная России и клубы были отстранены от участия в международных соревнованиях.
По этой причине сборная России в настоящее время проводит только товарищеские матчи. Через эти игры команда пытается сохранить свою спортивную форму.