Levandovski jarohat oldi, Gamper kubogida o‘ynamaydi
Barselona futbol klubi hujumchisi Robert Levandovski jarohat oldi va Joan Gamper kubogi uchun bo‘lib o‘tadigan navbatdagi uchrashuvda maydonga tushmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Barselona matbuot xizmati ma’lum qildi. Ma’lumotga ko‘ra, 36 yoshli futbolchi chap oyog‘ining tizzasidagi payidan jarohat olgan.
Hozircha uning qachon safga qaytishi noma’lum. Joan Gamper kubogi doirasidagi Barselona va Komo jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv yakshanba kuni, 10 avgust sanasiga belgilangan.
Uchrashuv bosh hakami tomonidan start fitasi Moskva vaqti bilan soat 22:00 da yangraydi. Shuningdek, Ispaniya chempionatining yangi mavsumidagi ilk turda Barselona safarda Mallorca jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Ushbu o‘yin 16 avgust kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Hozircha Levandovski qancha vaqt maydonga tusha olmasligi aniq emas.
Uning qaytishi bo‘yicha qo‘shimcha ma’lumotlar rasmiy manbalar orqali e’lon qilinadi. Klub futbolchining sog‘lig‘i bilan bog‘liq barcha yangiliklarni kuzatib boradi.

Левандовски получил травму, не будет играть в Кубке Гампера
Футболист клуба Барселона Роберт Левандовски получил травму и не выйдет на поле в следующем матче за Кубок Жоана Гампера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила пресс-служба Барселоны. Согласно информации, 36-летний футболист получил травму связки на колене левой ноги.
Пока неизвестно, когда он вернется в строй. Матч между Барселоной и командой Комо в рамках Кубка Жоана Гампера запланирован на воскресенье, 10 августа.
Сигнал к началу матча будет дан главным арбитром в 22:00 по московскому времени. Также в первом туре нового сезона чемпионата Испании Барселона сыграет на выезде против команды Майорка.
Эта игра запланирована на 16 августа. Пока неясно, сколько времени Левандовски не сможет выйти на поле.
Дополнительная информация о его возвращении будет опубликована через официальные источники. Клуб будет следить за всеми новостями, связанными со здоровьем футболиста.