Rossiya Premyer-ligasining to‘rtinchi turi markaziy uchrashuvida "Lokomotiv" jamoasi o‘z maydonida "Spartak" bilan bellashadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu bahs oldidan sobiq futbolchi Pavel Pogrebnyak o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. "Lokomotiv" hozirda birinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa yorqin va hujumkor o‘yin namoyish etmoqda hamda raqiblariga imkon bermayapti. "Lokomotiv" uchun bu uchrashuv "Spartak"ni sinovdan o‘tkazish uchun yaxshi imkoniyat bo‘ladi.
Pogrebnyakning aytishicha, o‘yinda 2,5 tadan ko‘p gol urilishi kutilmoqda. "Lokomotiv" va "Spartak" jamoalari o‘rtasidagi derbi 9-avgust, shanba kuni "RJD Arena" stadionida bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat 18:00 da boshlanishi rejalashtirilgan. Hozirda mezbonlar turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda, "Spartak" esa 11-o‘rinda bormoqda.
Bu o‘yin har ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi. "Lokomotiv" o‘z yetakchiligini mustahkamlashga harakat qiladi, "Spartak" esa yuqoriroq pog‘onaga ko‘tarilish niyatida.

Погребняк предсказал результат дерби Локомотив – Спартак
В центральном матче четвертого тура Российской Премьер-лиги команда "Локомотив" встретится с "Спартаком" на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Перед этой игрой бывший футболист Павел Погребняк поделился своими мыслями. "Локомотив" в настоящее время занимает первое место.
Команда демонстрирует яркую и атакующую игру, не давая соперникам шансов. Для "Локомотива" этот матч станет хорошей возможностью испытать "Спартак".
По словам Погребняка, в игре ожидается больше 2,5 голов. Дерби между командами "Локомотив" и "Спартак" пройдет 9 августа, в субботу, на стадионе "РЖД Арена".
Матч запланирован на 18:00 по ташкентскому времени. В настоящее время хозяева занимают первое место в турнирной таблице, а "Спартак" находится на 11-м месте.
Эта игра имеет важное значение для обеих команд. "Локомотив" будет стремиться укрепить свое лидерство, а "Спартак" намерен подняться выше в таблице.