Sobiq Sovet Ittifoqi va Moskvaning "Torpedo" futbol klubi darvozaboni Anzor Kavazashvili Ukraina terma jamoasi himoyachisi Ilya Zabarnining "PSJ" jamoasiga o‘tish ehtimolini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, Zabarniy Parij klubiga o‘tishga tayyor. Biroq, u bu qarorni faqatgina rossiyalik darvozabon Matvey Safonov klubni tark etsa amalga oshirishini bildirgan.
Anzor Kavazashvilining fikriga ko‘ra, Zabarnining "PSJ" rahbariyatidan Safonovni sotishni talab qilishi to‘g‘ri emas. U Ilya va Matvey bir jamoada birga o‘ynashi qiyin bo‘lishini ta’kidladi.
Shuningdek, Kavazashvili Safonovning Fransiyaga o‘tganidan boshlab bu qarorga ijobiy qaray olmaganini, unga yangi klub topishni maslahat berganini ham aytib o‘tdi. O‘tgan mavsumda Safonov o‘z jamoasi bilan to‘rtta sovrin yutdi.

Кавазашвили: На условие ПСЖ Забарнина подано возражение
Бывший вратарь футбольного клуба "Торпедо" из Москвы и Советского Союза Анзор Кавазашвили оценил вероятность перехода защитника сборной Украины Ильи Забарни в клуб "ПСЖ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что Забарний готов перейти в парижский клуб. Однако он заявил, что это решение может быть реализовано только в том случае, если российский вратарь Матвей Сафонов покинет клуб.
По мнению Анзора Кавазашвили, требование Забарни о продаже Сафонова со стороны руководства "ПСЖ" неправильно. Он подчеркнул, что Илье и Матвею будет трудно играть в одной команде.
Кроме того, Кавазашвили отметил, что с тех пор, как Сафонов перешел во Францию, он не смог позитивно оценить это решение и посоветовал ему найти новый клуб. В прошлом сезоне Сафонов выиграл четыре трофея со своей командой.