Kuarejma: Sporting rad etdi, Portu hayotimni o‘zgartirdi
Mashhur portugaliyalik futbolchi Rikardu Kuarejma o‘zining sport faoliyatidagi qiyin davrlardan biri haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Portugaliyaning “Sporting” jamoasidan voz kechilganidan so‘ng, chuqur hafsalasi pir bo‘lganini aytdi. Shundan so‘ng, Kuarejma o‘ziga yangi jamoa qidirishga majbur bo‘ldi va natijada Portugaliyaning boshqa kuchli klubi – “Portu” safiga qo‘shildi.
Kuarejma o‘z intervyusida faoliyatidan afsuslanmasligini, biroq ayrim voqealar boshqacha kechishi mumkinligini tan oldi. Uning so‘zlariga ko‘ra, u “Sporting”ga qaytishni juda istagan, hatto kamroq maosh olishga ham tayyor edi.
Ammo klub unga eshikni yopgan. Bu holat futbolchiga og‘ir bo‘lgan, biroq u “Portu”ga o‘tish qarorini hayotidagi eng yaxshi tanlovlardan biri deb hisoblaydi.
Shuningdek, Rikardu Kuarejma faoliyati davomida Ispaniyaning mashhur “Barselona” jamoasida ham to‘p surgan. Shu tariqa, u turli yirik klublarda o‘ynab, ko‘plab tajriba to‘pladi va o‘z nomini xalqaro futbol tarixiga muhrladi.
Afsonaviy futbolchi Antonin Panenka futbol tarixida o‘z nomi bilan atalgan uslubiy penalti zarbasi bilan tanilgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. U bu zarbani 1976 yilgi Yevropa chempionati finalida

Куарежма: Спортинг отказался, Порту изменил мою жизнь
Известный португальский футболист Рикарду Куарежма рассказал о трудных периодах своей спортивной карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что после отказа от португальского клуба "Спортинг" у него было глубокое разочарование. После этого Куарежма был вынужден искать новую команду и в итоге присоединился к другому сильному клубу Португалии – "Порту".
Куарежма в своем интервью признал, что не сожалеет о своей карьере, но некоторые события могли бы развиваться иначе. По его словам, он очень хотел вернуться в "Спортинг", даже был готов получать меньшую зарплату.
Однако клуб закрыл перед ним двери. Эта ситуация была тяжелой для футболиста, но он считает решение перейти в "Порту" одним из лучших выборов в своей жизни.
Также Рикарду Куарежма играл за знаменитую испанскую команду "Барселона" в течение своей карьеры. Таким образом, он накопил много опыта, играя в различных крупных клубах, и оставил свое имя в истории международного футбола.