Niderlandiyaning “Vitess” klubi professional faoliyatini to‘xtatdi
Niderlandiyaning "Vitess" futbol klubi professional futbol jahonida o‘z faoliyatini butunlay to‘xtatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu qaror Utrext sudi tomonidan qabul qilindi. Sud Niderlandiya Qirollik futbol ittifoqi va litsenziya qo‘mitasining klubni professional litsenziyadan mahrum qilish haqidagi qarorini adolatli deb topdi.
Ma’lum bo‘lishicha, "Vitess" klubi moliyaviy muammolar sababli litsenziya olish imkoniyatidan mahrum bo‘lgan. O‘tgan mavsumda moliyaviy qiyinchiliklar tufayli jamoaning 39 ochkosi olib tashlandi va natijada u mamlakatning ikkinchi darajali futbol ligasi jadvalida so‘nggi o‘rinni egalladi.
Bu holat klubning professional faoliyatini davom ettira olmasligiga olib keldi. Avvalgi yillarda, aniqrog‘i 2018-2019 yillarda, "Vitess" jamoasini Leonid Slutskij boshqargan edi.
Hozirda klub professional futbol jamoalari ro‘yxatidan chiqarildi va bundan buyon Niderlandiya futboli tarixida faqatgina esdalik sifatida qoladi. Mutasaddilar ushbu qaror futbolning halolligi va moliyaviy barqarorligi uchun muhim deb hisoblamoqda.

Клуб "Витесс" из Нидерландов приостановил свою профессиональную деятельность
Футбольный клуб «Витесс» из Нидерландов полностью прекратил свою деятельность в профессиональном футболе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это решение было принято судом Утрехта. Суд признал решение Королевского футбольного союза Нидерландов и лицензирующего комитета о лишении клуба профессиональной лицензии справедливым.
Как стало известно, клуб «Витесс» лишился возможности получить лицензию из-за финансовых проблем. В прошлом сезоне из-за финансовых трудностей у команды было аннулировано 39 очков, в результате чего она заняла последнее место в таблице второго дивизиона страны.
Эта ситуация привела к тому, что клуб не смог продолжить свою профессиональную деятельность. В предыдущие годы, а именно в 2018-2019 годах, команду «Витесс» возглавлял Леонид Слуцкий.
В настоящее время клуб исключен из списка профессиональных футбольных команд и впредь останется лишь в истории футбола Нидерландов как памятное событие. Ответственные лица считают это решение важным для честности футбола и финансовой стабильности.