Radimov: Rossiya uchun Eron bilan o‘yin muhim sinov
Rossiya milliy terma jamoasining sobiq futbolchisi Vladislav Radimov Bet Boom doirasida o‘tkaziladigan navbatdagi o‘rtoqlik uchrashuvida raqib bo‘ladigan Eron terma jamoasi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Radimovning ta’kidlashicha, hozirda Rossiya terma jamoasi xalqaro maydonda ishtirok etmayotgani sababli reyting natijalariga katta e’tibor qaratilmayapti. Shunga qaramay, Eron terma jamoasining dunyo reytingida eng kuchli yigirmatalikdan joy olgani yuqori natija hisoblanadi va Rossiya uchun yaxshi sinov bo‘lishi mumkin.
Ma’lumot uchun, 2023 yilda Rossiya va Eron terma jamoalari o‘rtoqlik uchrashuvida to‘qnash kelgan. Mazkur bahs Tehron shahrida o‘tkazilgan va 1:1 hisobidagi durang natija bilan yakunlangan.
Eron terma jamoasi futbol bo‘yicha 2026 yilgi jahon chempionatiga yo‘llanmani qo‘lga kiritgan. Ushbu musobaqa Kanada, AQSh va Meksika davlatlarida bo‘lib o‘tadi.
Shu sababli, Rossiya uchun Eron bilan o‘yin muhim tajriba va jamoaning hozirgi holatini baholash uchun yaxshi imkoniyat bo‘ladi.

Радимов: Игра с Ираном - важное испытание для России
Бывший футболист сборной России Владислав Радимов высказал свое мнение о сборной Ирана, с которой Россия встретится в следующем товарищеском матче в рамках Bet Boom. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Радимова, в настоящее время сборная России не участвует в международных соревнованиях, поэтому на результаты рейтинга не обращается большого внимания. Тем не менее, то, что сборная Ирана занимает место в двадцатке лучших в мировом рейтинге, является высоким достижением и может стать хорошим испытанием для России.
Для справки, в 2023 году сборные России и Ирана встретились в товарищеском матче. Этот поединок прошел в Тегеране и завершился со счетом 1:1.
Сборная Ирана получила путевку на чемпионат мира по футболу 2026 года. Этот турнир пройдет в Канаде, США и Мексике.
Таким образом, игра с Ираном станет важным опытом для России и хорошей возможностью оценить текущее состояние команды.