O‘tgan yillarda mashhur bo‘lgan futbolchi Andrey Chernyshov yaqinda Sтанислав Cherchesovning "Aхmat" jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlangani haqidagi yangilikka o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Stanislav Salamovich har qanday qarorni chuqur o‘ylab, mas’uliyat bilan qabul qiladi. U taklif ustida uzoq vaqt mulohaza yuritadi.
"Aхmat" jamoasi esa Stanislav Cherchesov uchun o‘zini namoyon qilish, chempionat autsayderini kamida o‘rtacha natijaga olib chiqish va o‘zining yetakchi murabbiylardan biri ekanini ko‘rsatish uchun imkoniyatdir, deya ta’kidladi ekspert. Andrey Chernyshov, shuningdek, chet ellik murabbiylarning mahalliy klublarga tayinlanishidan noroziligini bildirdi.
Uning fikricha, bu holat natijasida ko‘plab malakali mahalliy mutaxassislar ishsiz qolmoqda. Cherchesov esa "Aхmat" jamoasini uch mavsum boshqaradi.
Uning zimmasiga katta mas’uliyat yuklatilgan, chunki jamoa yangi mavsumni uchta mag‘lubiyat bilan boshlagan. Shu bois, murabbiy oldida jiddiy vazifalar turibdi.
Bu jarayonda Cherchesovning tajribasi va bilimlari muhim ahamiyat kasb etadi. Yangi murabbiydan jamoa muxlislari ham ijobiy natijalar kutmoqda.

Черчесов выбрал "Ахмат": причину объяснил Чернышов
В последние годы известный футболист Андрей Чернышов недавно высказал свое мнение о новости о назначении Станислава Черчесова главным тренером команды "Ахмат". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Станислав Саламович принимает любое решение глубоко обдумав и с ответственностью. Он долго размышляет над предложением.
Команда "Ахмат", по словам эксперта, является возможностью для Станислава Черчесова проявить себя, вывести аутсайдера чемпионата как минимум на средний результат и показать, что он один из ведущих тренеров. Андрей Чернышов также выразил недовольство назначением иностранных тренеров в местные клубы.
По его мнению, в результате этой ситуации многие квалифицированные местные специалисты остаются без работы. Черчесов будет руководить командой "Ахмат" в течение трех сезонов.
На него возложена большая ответственность, так как команда начала новый сезон с трех поражений. Поэтому перед тренером стоят серьезные задачи.
В этом процессе опыт и знания Черчесова имеют важное значение. Фанаты команды также ожидают положительных результатов от нового тренера.