Tsarukyan jarohati sababli hali asosiy tarkibda yo‘q
Nijniy Novgorodning “Pari NN” futbol klubi sport direktori Aleksandr Udaltsov Valeriy Tsarukyan nima sababdan hali ham klub ro‘yxatiga kiritilmaganini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Udaltsovning aytishicha, Valeriy Tsarukyan klub futbolchisi bo‘lib qolmoqda, biroq u jarohat olgan va tiklanish jarayoni biroz cho‘zilib ketgan. Dastlab shifokorlar uning safga qaytishi uchun kamroq vaqt kerak bo‘ladi deb hisoblashgan edi.
Hozirgi kunda esa futbolchi taxminan o‘n kundan so‘ng asosiy jamoaga qo‘shilishi kutilmoqda. Bu haqida Udaltsov “Match TV” telekanali orqali ma’lum qildi.
Eslatib o‘tamiz, “Pari NN” joriy mavsumda yangi bosh murabbiy Aleksey Shpilevskiy boshchiligida to‘rtta o‘yinda ham mag‘lub bo‘ldi. To‘rtinchi turda Nijniy Novgorod klubi safarda “Rostov” jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Mazkur uchrashuvda ham ikkala jamoa mavsum boshidan omadsiz ishtirok etayotganini inobatga olsak, uchrashuv muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Klub rahbariyati va muxlislar futbolchilardan ijobiy natija kutmoqda.

Царукян пока отсутствует в основном составе из-за травмы
Спортивный директор футбольного клуба "Пари НН" из Нижнего Новгорода Александр Удальцов объяснил, почему Валерий Царукян до сих пор не включен в состав клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Удальцова, Валерий Царукян остается игроком клуба, однако он получил травму, и процесс восстановления немного затянулся. Изначально врачи считали, что ему потребуется меньше времени для возвращения в строй.
В настоящее время ожидается, что футболист присоединится к основной команде примерно через десять дней. Об этом Удальцов сообщил через телеканал "Матч ТВ".
Напоминаем, что "Пари НН" в этом сезоне под руководством нового главного тренера Алексея Шпилевского потерпел поражение в четырех матчах. В четвертом туре клуб из Нижнего Новгорода сыграет в гостях против команды "Ростов".
Учитывая, что обе команды с начала сезона выступают неудачно, этот матч будет иметь важное значение. Руководство клуба и болельщики ожидают от игроков положительного результата.