Gavi Inyigo Martinesning ketishini iliq so‘zlar bilan izohladi
"Barselona" futbol klubi yarim himoyachisi Gavi klub markaziy himoyachisi Inyigo Martinesning ketishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli futbolchi yaqin kunlarda Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" jamoasiga o‘tishi kutilmoqda. Tez orada ushbu transfer rasmiy tarzda e’lon qilinadi.
Gavi ijtimoiy tarmoqlarda Inyigoga murojaat qilib, unga yangi bosqichda omad tiladi va uni sog‘inib qolishini aytdi. U Inyigoni "qahramonim" deb atadi va unga do‘stona so‘zlar bilan xayrlashdi.
Martines so‘nggi ikki yil davomida "Barselona" safida o‘ynadi. O‘tgan mavsum u jamoaning asosiy futbolchilaridan biri bo‘ldi va bosh murabbiy Xans-Diter Flik boshchiligida barcha ichki sovrinlarni yutishga yordam berdi.
Shuningdek, "Barselona" o‘tgan mavsum Chempionlar ligasi yarim finaliga qadar yetib bordi. Yangi mavsumning birinchi turida, 16 avgust kuni "Barselona" o‘z maydonida "Malorka" jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Ushbu uchrashuv yangi mavsum uchun muhim start bo‘lishi kutilmoqda. Klub hamda futbolchilar oldida yangi maqsad va vazifalar turibdi.

Гави Иниго Мартинеса уход прокомментировал теплыми словами
"Барселона" футбольного клуба полузащитник Гави высказал свое мнение о уходе центрального защитника Иниго Мартинеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний футболист ожидается, что в ближайшие дни перейдет в команду "Аль-Наср" из Саудовской Аравии. Скоро этот трансфер будет официально объявлен.
Гави в социальных сетях обратился к Иниго, пожелал ему удачи на новом этапе и сказал, что будет скучать по нему. Он назвал Иниго "моим героем" и попрощался с ним дружескими словами.
Мартинес играл за "Барселону" последние два года. В прошлом сезоне он стал одним из ключевых игроков команды и помог выиграть все внутренние трофеи под руководством главного тренера Ханса-Дитера Флика.
Кроме того, "Барселона" дошла до полуфинала Лиги чемпионов в прошлом сезоне. В первом туре нового сезона, 16 августа, "Барселона" проведет матч против команды "Мальорка" на своем поле.
Эта встреча ожидается как важный старт для нового сезона. Перед клубом и игроками стоят новые цели и задачи.