Benyamin Sheshko Manchester Yunaytedga o‘tishi rasman tasdiqlandi
Manchester Yunayted klubi tez orada RB Leyptsig hujumchisi Benyamin Sheshko bilan shartnoma imzolaganini rasman e’lon qilishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi kunlarda tomonlar kelishuvga erishgani va endi barcha hujjatlar rasmiylashtirilgani ma’lum bo‘ldi. Mashhur futbol yangiliklari manbasi Fabrizio Romano bergan ma’lumotlarga ko‘ra, ikki klub transferni yakunlash uchun zarur bo‘lgan barcha hujjatlarni imzoladi.
Oldinroq xabar berilganidek, ushbu bitimning qiymati 85 million yevro bo‘lishi ko‘zda tutilgan. Shanba kuni ertalab Benyamin Sheshko Manchester Yunayted jamoasi bilan rasmiy shartnoma imzolaydi.
Shu kuni 22 yoshli hujumchi jamoaning yangi a’zosi sifatida Olf Trafford stadionida ommaga tanishtiriladi. Bu tadbir “Fiorentina”ga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi boshlanishidan oldin bo‘lib o‘tadi.
Shu tariqa, Benyamin Sheshko yangi mavsumdan boshlab Manchester Yunayted safida maydonga tushishi kutilmoqda. Klub ushbu transfer orqali hujum chizig‘ini kuchaytirishni rejalashtirmoqda.

Бенджамин Шешко официально подписал контракт с Манчестер Юнайтед
Клуб Манчестер Юнайтед ожидает официального объявления о подписании контракта с нападающим РБ Лейпциг Бенджамином Шешко в ближайшее время. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние дни стало известно, что стороны достигли соглашения и теперь все документы оформлены. По информации известного источника футбольных новостей Фабрицио Романо, оба клуба подписали все необходимые документы для завершения трансфера.
Ранее сообщалось, что стоимость этой сделки составит 85 миллионов евро. В субботу утром Бенджамин Шешко подпишет официальный контракт с командой Манчестер Юнайтед.
В этот же день 22-летний нападающий будет представлен как новый член команды на стадионе Олд Траффорд. Это мероприятие пройдет перед началом товарищеского матча против Фиорентины.
Таким образом, ожидается, что Бенджамин Шешко выйдет на поле в составе Манчестер Юнайтед с начала нового сезона. Клуб планирует усилить свою атакующую линию через этот трансфер.