Slot: "Liverpul" transfer xarajatlari haqida gapirdi
"Liverpul" jamoasining bosh murabbiyi Arne Slot klubning transfer bozoridagi faoliyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, so‘nggi ikki yil davomida "Liverpul"ning sof xarajatlari boshqa klublarnikiga qaraganda ancha past bo‘lgan. Klub bu davrda yangi futbolchilarni sotib olish uchun 300 million yevrodan ortiq mablag‘ sarflagan.
Shu bilan birga, futbolchilarni sotishdan tushgan umumiy daromad 150 million yevrodan kam bo‘lgan. Arne Slotning ta’kidlashicha, "Liverpul" so‘nggi mavsumda chempion bo‘lgani uchun Premyer-liganing asosiy favoritlaridan biri sifatida ko‘rilmoqda.
Bu esa tabiiy holat, chunki jamoa tarkibiga kuchli futbolchilar qo‘shildi. Biroq, boshqa klublar ham yaxshi transfer siyosatini olib bormoqda.
Slotning fikricha, aynan shunday raqobat tufayli Angliya Premyer-ligasi eng qiziqarli va jozibali futbol ligalaridan biri hisoblanadi. U so‘nggi yillarda faqat birgina jamoa, ya’ni o‘tgan mavsumdagi "Liverpul", kamtarona transfer siyosati bilan chempionlikka erishganini ta’kidladi.

Слот: "Ливерпуль" рассказал о трансферных расходах
Главный тренер команды "Ливерпуль" Арне Слот высказал свое мнение о деятельности клуба на трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, за последние два года чистые расходы "Ливерпуля" были значительно ниже, чем у других клубов. Клуб в этот период потратил более 300 миллионов евро на приобретение новых футболистов.
При этом общий доход от продажи футболистов составил менее 150 миллионов евро. Арне Слот отметил, что "Ливерпуль" стал чемпионом в прошлом сезоне и поэтому рассматривается как один из основных фаворитов Премьер-лиги.
Это естественно, поскольку в состав команды были добавлены сильные футболисты. Однако и другие клубы также проводят хорошую трансферную политику.
По мнению Слота, именно такая конкуренция делает Английскую Премьер-лигу одной из самых интересных и привлекательных футбольных лиг. Он подчеркнул, что за последние годы только одна команда, а именно "Ливерпуль" в прошлом сезоне, добилась чемпионства с скромной трансферной политикой.
Напоминаем, что в воскресенье "Ливерпуль" проведет матч против команды "Кристал Пэлас" в рамках Английского Суперкубка.