Tedeev: O‘z uslubimizdan chekinish natijaga ta’sir qildi
Akron jamoasi bosh murabbiyi Zaur Tedeev o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U birinchi navbatda, o‘yindan keyingi hissiyotlari haqida gapirdi. Murabbiyning aytishicha, unda afsus yoki qayg‘u yo‘q, biroq bir oz ranjish bor.
Chunki birinchi bo‘limda jamoa ikkinchi bo‘limdagidek o‘ynay olmadi. Ularning o‘zlariga xos bo‘lmagan uslubda harakat qilgani jamoani chalkashtirib yubordi.
Tedeevning fikricha, ikkinchi bo‘limda ular yaxshi o‘yin namoyish etishdi va g‘alaba qozonishlari mumkin edi. Ular ko‘plab imkoniyatlar yaratishdi, biroq ikkinchi bo‘limda ko‘proq gol ura olishmadi.
Murabbiy raqib jamoa himoyada ko‘proq harakat qilgani va tashabbus to‘liq Akron jamoasiga o‘tganini ta’kidladi. Bu esa hujumlar sonini oshirdi va ular yana-da ko‘proq gol urishga harakat qilishdi.
Murabbiydan Benshimolani maydonga erta tushirish mumkinmidi, degan savol so‘ralganda, u har bir o‘yinchi o‘z vaqtida maydonga tushirilishini, bunday qarorlarni zaxira o‘rindig‘idan turib to‘g‘ri baholash qiyinligini aytdi. Uning fikricha, hammasi o‘z vaqtida amalga oshdi, faqat gol urish kerak edi.
O‘yinda to‘p darvoza ustuniga tegib, chiziqdan o‘tgan holatda hakamga murojaat qilganlari haqida so‘ralganda, murabbiy bu vaziyatni aniq aytish qiyinligini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, to‘p chiziqdan o‘tgandek ko‘ringan, biroq keyin videoyozuvda ko‘rilganda, to‘p chiziqqa tegib qaytgan.
Shuning uchun bu holatda gol hisoblanmadi. Murabbiy jamoani navbatdagi uchrashuvga tayyorlash muhimligini, futbolchilarning sog‘lig‘ini asrash va tarkibda rotatsiya qilish zarurligini ta’kidladi.
U jamoani oldinda muhim o‘yinlar kutayotganini va har bir o‘yinchining salomatligi muhimligini qayd etdi.

Тедеев: Наш отход от собственного стиля повлиял на результат
Главный тренер команды "Акрон" Заур Тедеев высказал свои мысли после игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он в первую очередь рассказал о своих чувствах после матча. По словам тренера, у него нет сожалений или печали, но есть небольшое разочарование.
Потому что в первом тайме команда не смогла сыграть так, как во втором. Их действия в нестандартном для них стиле запутали команду.
По мнению Тедеева, во втором тайме они продемонстрировали хорошую игру и могли бы одержать победу. Они создали много возможностей, но во втором тайме не смогли забить больше голов.
Тренер отметил, что соперник больше действовал в защите, и инициатива полностью перешла к команде "Акрон". Это увеличило количество атак, и они старались забить еще больше голов.
Когда тренера спросили, можно ли было выпустить Беншимолана на поле раньше, он сказал, что каждый игрок должен выходить на поле в свое время, и такие решения трудно оценивать, находясь на скамейке запасных. По его мнению, все произошло вовремя, только нужно было забивать.
Когда его спросили о ситуации, когда мяч коснулся перекладины и пересек линию ворот, тренер отметил, что трудно точно сказать о данной ситуации. По его словам, мяч казался пересекшим линию, но затем, при просмотре видеозаписи, оказалось, что мяч коснулся линии и вернулся.
Поэтому в этом случае гол не был засчитан. Тренер подчеркнул важность подготовки команды к следующему матчу, необходимость беречь здоровье футболистов и проводить ротацию в составе.