"Barselona" futbol klubi yarim himoyachisi Lamin Yamal jamoadoshi Inyigo Martinesga murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Martines klubni tark etishga qaror qilgan va faoliyatini Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" jamoasida davom ettiradi. U bu borada "Al-Nasr" bilan kelishuvga erishgan.
Lamin Yamal ushbu yangilikka o‘z munosabatini bildirib, ijtimoiy tarmoqlarda Martines bilan tushgan suratini e’lon qildi va unga minnatdorchilik bildirib, "Hammasi uchun rahmat, kapitanim", deb yozdi. Inyigo Martines "Barselona" safida ikki yil davomida harakat qildi.
Shu vaqt mobaynida markaziy himoyachi sifatida u jami 71 o‘yinda maydonga tushdi. Martines bu uchrashuvlarda uchta gol urdi va olti marta jamoadoshlariga golli uzatma berdi.
O‘tgan mavsumda tajribali ispaniyalik futbolchi Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoaga La Liga, Ispaniya Kubogi hamda mamlakat Superkubogini qo‘lga kiritishda yordam berdi. Martinesning klubdagi o‘rni va tajribasi yuqori baholandi.

Ламин Ямал Мартинес за уход выразил благодарность
"Барселона" футбольного клуба полузащитник Ламин Ямал обратился к своему товарищу по команде Иниго Мартинесу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что Мартинес решил покинуть клуб и продолжит свою карьеру в команде Саудовской Аравии "Аль-Наср". Он достиг соглашения с "Аль-Наср" по этому поводу.
Ламин Ямал выразил свою реакцию на эту новость, опубликовав в социальных сетях фотографию с Мартинесом и поблагодарив его, написав: "Спасибо за все, капитан". Иниго Мартинес провел два года в составе "Барселоны".
За это время в качестве центрального защитника он сыграл в 71 матче. Мартинес забил три гола и сделал шесть голевых передач своим товарищам по команде.
В прошлом сезоне опытный испанский футболист помог команде под руководством Ханса-Дитера Флика завоевать Ла Лигу, Кубок Испании и Суперкубок страны. Его место в клубе и опыт были высоко оценены.