Mashhur sobiq futbolchi Eden Azar o‘z faoliyati davomida duch kelgan eng kuchli raqibini aytib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Belgiya terma jamoasi a’zosi Eden Azar o‘z intervyusida Angliyaning “Manchester Siti” jamoasini eng kuchli raqib sifatida alohida ta’kidladi. U bu jamoaga qarshi o‘ynagan paytlarini eslab, ayniqsa Xosep Gvardiola boshchiligidagi “Manchester Siti” 2017-2019 yillarda juda yuqori saviyada o‘ynaganini ta’kidladi.
Azarning so‘zlariga ko‘ra, o‘sha davrdagi “Manchester Siti”ga qarshi maydonga tushish juda qiyin bo‘lgan, chunki raqib to‘pni deyarli boshqalarga bermagan va o‘yin davomida to‘pga ega chiqishning iloji bo‘lmagan. Azar o‘z faoliyati davomida Lionel Messi boshchiligidagi “Barselona”ga qarshi o‘ynamaganini, biroq Gvardiola boshchiligidagi “Manchester Siti” eng kuchli jamoalardan biri bo‘lganini qayd etdi.
Eslatib o‘tamiz, Eden Azar 2012 yildan 2019 yilgacha Londonning “Chelsi” jamoasida o‘ynagan. Shundan so‘ng u Madridning “Real” klubiga o‘tib, biroq jarohatlar sababli o‘zini to‘liq namoyon eta olmadi.

Азар признал "Манчестер Сити" своим самым сильным соперником
Известный бывший футболист Эден Азар назвал своего сильнейшего соперника за время своей карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Член сборной Бельгии Эден Азар в своем интервью отдельно отметил английскую команду «Манчестер Сити» как своего сильнейшего соперника. Он вспомнил о матчах против этой команды, подчеркивая, что «Манчестер Сити» под руководством Хосепа Гвардиолы в 2017-2019 годах играл на очень высоком уровне.
По словам Азара, играть против «Манчестер Сити» того времени было очень сложно, так как соперник почти не отдавал мяч другим и не было возможности завладеть мячом в ходе игры. Азар отметил, что за свою карьеру он не играл против «Барселоны» под руководством Лионеля Месси, однако команда Гвардиолы была одной из сильнейших.
Напомним, Эден Азар играл за лондонский «Челси» с 2012 по 2019 год. Затем он перешел в мадридский «Реал», но из-за травм не смог полностью проявить себя.