“Milan” jamoasining bosh murabbiyi Massimiliano Allegri yarim himoyachi Yunus Musaning kelajagi borasida o‘z rejasini belgilab oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Amerika fuqarosi bo‘lgan futbolchi o‘tgan mavsumda “rossonerilar”ning asosiy tarkibidan doimiy o‘rin olmagan. Ommaviy axborot vositalarida 22 yoshli futbolchining “Napoli” klubiga o‘tishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalmoqda.
Bundan tashqari, Angliyaning “Nottingem Forest” jamoasi ham unga qiziqish bildirgan. Shunga qaramay, Allegri Musani jamoada saqlab qolishni istaydi, deya ma’lum qilmoqda jurnalist Matteo Moretto.
Shu bilan birga, manbaga ko‘ra, “Milan” rahbariyati futbolchini sotish masalasini ham ko‘rib chiqishi mumkin. Agar xaridorlar 25 million yevrodan ko‘proq mablag‘ taklif qilsa, klub Musani sotish haqida o‘ylashi ehtimol.
Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, Yunus Musaning narxi hozirda 20 million yevroga teng. Uning amaldagi shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan.

Аллегри принял решение о будущем Юнуса Муссы
Главный тренер команды "Милан" Массимилиано Аллегри определил свои планы относительно будущего полузащитника Юнуса Мусы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист, являющийся гражданином Америки, не имел постоянного места в основном составе "россонери" в прошлом сезоне. В СМИ появляются сообщения о возможном переходе 22-летнего футболиста в клуб "Наполи".
Кроме того, английская команда "Ноттингем Форест" также проявила к нему интерес. Тем не менее, Аллегри хочет сохранить Мусу в команде, сообщает журналист Маттео Моретто.
В то же время, по информации источника, руководство "Милана" также может рассмотреть вопрос о продаже футболиста. Если покупатели предложат более 25 миллионов евро, клуб может задуматься о продаже Мусы.
Согласно данным портала Transfermarkt, стоимость Юнуса Мусы в настоящее время составляет 20 миллионов евро. Его действующий контракт рассчитан до 2028 года.