Vitinya Oltin to‘pga Dembele munosibligini aytdi
Parij Sen-Jermen jamoasining yarim himoyachisi Vitinya “Oltin to‘p” mukofotiga da’vogarlar qatorida tilga olinmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, bu mukofot uchun asosiy nomzod sifatida uning jamoadoshi Usmon Dembele ko‘rilmoqda. Yaqinda e’lon qilingan nomzodlar ro‘yxatida har ikki futbolchining nomi bor.
Vitinya o‘z fikrida shunday deydi: “Oltin to‘pni qo‘lga kiritish albatta ajoyib bo‘lardi, lekin haqiqiy munosib inson bu – Usmon. U bizni barcha musobaqalarda g‘alabaga yetakladi”, – deya uning so‘zlarini The Touchline nashri keltiradi.
Oltin to‘p mukofotini topshirish marosimi 22 sentabr kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Hozirgi vaqtda ushbu mukofot egasi – “Manchester Siti” klubi yarim himoyachisi Rodri hisoblanadi.
2024/25 yilgi mavsumda Parij Sen-Jermen klubi Chempionlar ligasi va Fransiyadagi barcha ichki musobaqalarda g‘olib chiqdi. Bu natijalar jamoa futbolchilarining yuqori saviyasi va fidokorligi natijasidir.

Витинья сказал, что Дембеле достоин Золотого мяча
Полузащитник Парижского Сен-Жермена Витинья упоминается среди претендентов на награду "Золотой мяч". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако основным кандидатом на эту награду считается его одноклубник Усман Дембеле. В недавно опубликованном списке номинантов есть имена обоих футболистов.
Витинья в своем комментарии сказал: "Получить Золотой мяч было бы, безусловно, замечательно, но настоящим достойным человеком является Усман. Он вел нас к победе во всех турнирах", – приводит его слова издание The Touchline.
Церемония вручения Золотого мяча запланирована на 22 сентября. В настоящее время обладателем этой награды является полузащитник клуба "Манчестер Сити" Родри.
В сезоне 2024/25 клуб Париж Сен-Жермен стал победителем Лиги чемпионов и всех внутренних турниров во Франции. Эти результаты являются следствием высокого уровня игры и самоотверженности игроков команды.