Ponomaryov: Spartak Lokomotiv ustidan g‘alaba qozonadi
Rossiya premer-ligasining to‘rtinchi turida Moskvaning "Lokomotiv" va "Spartak" jamoalari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinga doir o‘z fikrini poytaxtning CSKA klubi faxriysi Vladimir Ponomaryov bildirib o‘tdi. Vladimir Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, "Spartak" jamoasi mavsumni muvaffaqiyatsiz boshlagan.
Hozirda ular g‘alabaga chanqoq va "Lokomotiv"ga qarshi o‘yinda ustunlik qilishga harakat qiladi. Mutaxassisning fikricha, "Spartak" ushbu uchrashuvda ikki bor gol urishi mumkin.
Moskva shahri derbisi bo‘lmish "Lokomotiv" va "Spartak" o‘rtasidagi bellashuv "RJD Arena" stadionida, shanba kuni, 9-avgust sanasida o‘tkaziladi. Uchrashuv mahalliy vaqt bilan soat 18:00 da boshlanishi rejalashtirilgan.
Hozirda "Lokomotiv" Rossiya chempionati turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda, "Spartak" esa o‘n birinchi o‘rinda bormoqda. Mazkur uchrashuv ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega.
"Lokomotiv" yetakchilikni mustahkamlashga harakat qilsa, "Spartak" mavsumdagi muvaffaqiyatsizliklardan so‘ng o‘z muxlislarini xursand qilishga intiladi. Shu sababdan, o‘yinda kurash va raqobat yuqori bo‘lishi kutilmoqda.

Пономарёв: Спартак одержит победу над Локомотивом
В четвёртом туре Российской премьер-лиги состоится встреча между московскими командами "Локомотив" и "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Своё мнение о предстоящем матче высказал почётный президент столичного клуба ЦСКА Владимир Пономарёв. По словам Владимира Пономарёва, команда "Спартак" неудачно начала сезон.
В настоящее время они жаждут победы и будут стараться доминировать в игре против "Локомотива". По мнению специалиста, "Спартак" может забить два гола в этом матче.
Дерби города Москвы между "Локомотивом" и "Спартаком" пройдет на стадионе "РЖД Арена" в субботу, 9 августа. Встреча запланирована на 18:00 по местному времени.
В настоящее время "Локомотив" занимает первое место в таблице чемпионата России, а "Спартак" находится на одиннадцатом месте. Этот матч имеет важное значение для обеих команд.
Если "Локомотив" будет стремиться укрепить своё лидерство, то "Спартак" пытается порадовать своих болельщиков после неудач в сезоне. Поэтому ожидается высокая борьба и конкуренция в игре.