Sobiq “Spartak” hujumchisi Aleksandr Shirko Rossiyada eng mashhur futbol klubini aniqlash borasida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Spartak” mamlakatda birinchi o‘rinda turadi. Shirko o‘z intervyusida “Men uchun javob aniq.
Spartak! Spartak Rossiyada birinchi raqamli jamoa.
Bu xalq jamoasi! Zenit haqida hech qachon shunday deyishmaydi”, deya ta’kidladi.
Aleksandrning so‘zlari “Sport-Ekspress” nashrida keltirilgan. Ayni vaqtda Rossiya Premyer-ligasining yangi mavsumida uchta tur o‘tkazildi.
“Spartak” jamoasi to‘rt ochko jamg‘argan va musobaqa jadvalida o‘n birinchi o‘rinda bormoqda. Jamoaga Dejan Stankovich boshchilik qilmoqda.
“Zenit” esa Sergey Semak boshchiligida besh ochko to‘plab, yettinchi pog‘onani egallab turibdi. Hozircha “Spartak” va “Zenit” o‘rtasidagi raqobat davom etmoqda va mavsum oxirida qaysi jamoa yuqori o‘rinni egallashi hozircha noma’lum.

Александр Ширко: В России самый популярный клуб — Спартак
Бывший нападающий «Спартака» Александр Ширко высказал свое мнение о том, какой футбольный клуб является самым популярным в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Спартак» занимает первое место в стране. Ширко в своем интервью отметил: «Для меня ответ очевиден.
Спартак! Спартак — команда номер один в России.
Это народная команда! О «Зените» никогда не скажут так же», — подчеркнул он.
Слова Александра приведены в издании «Спорт-Экспресс». В настоящее время в новом сезоне Российской Премьер-лиги прошло три тура.
Команда «Спартак» набрала четыре очка и занимает одиннадцатое место в турнирной таблице. Команду возглавляет Деян Станкович.
«Зенит», под руководством Сергея Семака, набрал пять очков и занимает седьмую позицию. Пока что конкуренция между «Спартаком» и «Зенитом» продолжается, и в конце сезона неизвестно, какая команда займет высокое место.