Dinamo o‘z maydonida Akronni yenga olmadi
Mahachqal’a “Dinamo” jamoasi futbolchisi Muxammad Xosseynnejad “Akron”ga qarshi o‘yin (1:1)dan so‘ng, jamoa Rossiya chempionati to‘rtinchi turining uy uchrashuvida maksimal ochko olishga majbur bo‘lganini, biroq o‘z xatolari sabab g‘alabani qo‘ldan chiqarganini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, ular “Akron” ustidan g‘alabaga loyiq edi. “Biz g‘alabaga munosib edik.
Afsuski, oddiy xatodan gol o‘tkazib yubordik. Uch-to‘rt vaziyatda gol ura olmadik.
Bu juda achinarli o‘yin bo‘ldi, lekin bu futbol,” – dedi Xosseynnejad. Mazkur uchrashuv 8-avgust kuni Mahachqal’ada bo‘lib o‘tdi va durang natija bilan yakunlandi.
To‘rt tur natijasiga ko‘ra, “Dinamo” besh ochko jamg‘arib, turnir jadvalining to‘qqizinchi pog‘onasida bormoqda. Tol’yatti shahri jamoasi esa oltita ochko bilan oltinchi o‘rinda joylashgan.
Shu tariqa, “Dinamo” navbatdagi uchrashuvlarda ochko yo‘qotmaslik uchun o‘z o‘yinini kuchaytirishi zarur. Jamoa oldida hali ko‘plab muhim uchrashuvlar turibdi.

Динамо не смог победить Акрон на своем поле
Футболист команды "Динамо" из Махачкалы Мухаммад Хосейннажад после игры с "Akron" (1:1) отметил, что команда была вынуждена набирать максимальные очки в домашнем матче четвертого тура чемпионата России, но из-за своих ошибок упустила победу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, они заслуживали победы над "Akron". "Мы были достойны победы.
К сожалению, пропустили гол из-за простой ошибки. В трех-четырех ситуациях мы не смогли забить.
Это была очень печальная игра, но это футбол," – сказал Хосейннажад. Этот матч состоялся 8 августа в Махачкале и завершился вничью.
По итогам четырех туров "Динамо" набрало пять очков и занимает девятое место в турнирной таблице. Команда из Тольятти расположилась на шестом месте с шестью очками.
Таким образом, "Динамо" необходимо усилить свою игру, чтобы не терять очки в следующих матчах. Перед командой еще много важных встреч.