Radimov: “Ahmat” – “Zenit” o‘yinida kam gol kutiladi
Peterburgning “Zenit” jamoasi va Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Vladislav Radimov Rossiya Premyer-ligasining to‘rtinchi turi doirasida bo‘lib o‘tadigan “Ahmat” va “Zenit” uchrashuvi oldidan o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Ahmat” jamoasini boshqarayotgan murabbiy Stanislav Cherchesovning eng asosiy jihati intizom hisoblanadi. Radimovning fikricha, “Ahmat” bu uchrashuvda ehtiyotkorlik bilan harakat qiladi va o‘yinda ko‘p gol bo‘lishi kutilmaydi.
Shu sababli, u bu bahsda jami gollar soni ikki yarimdan kam bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. Bugun, 9-avgust kuni Grozniy shahrida “Ahmat” jamoasi Sankt-Peterburgdan mehmonlarni qabul qiladi.
Uchrashuv Grozniy stadionida Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanishi rejalashtirilgan. Hozirgi paytda, uchta turdan so‘ng, “Ahmat” jamoasi turnir jadvalida 13-o‘rinda bormoqda.
“Zenit” esa yettinchi pog‘onani egallab turibdi. Mazkur o‘yin har ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘lib, ular turnir jadvalidagi o‘z o‘rnini yaxshilashga harakat qiladi.

Радимов: “Ахмат” – “Зенит” игре ожидается мало голов
Команда “Зенит” из Санкт-Петербурга и бывший футболист сборной России Владислав Радимов поделились своими мыслями перед матчем “Ахмат” и “Зенит” в рамках четвертого тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, основным качеством тренера “Ахмата” Станислава Черчесова является дисциплина. По мнению Радимова, “Ахмат” будет действовать осторожно в этом матче, и не ожидается много голов в игре.
По этой причине он отметил, что общее количество голов в этом поединке может быть меньше двух с половиной. Сегодня, 9 августа, команда “Ахмат” примет гостей из Санкт-Петербурга в городе Грозный.
Матч запланирован на 20:30 по московскому времени на стадионе Грозного. В настоящее время, после трех туров, команда “Ахмат” занимает 13-е место в турнирной таблице.
“Зенит” же занимает седьмую позицию. Эта игра имеет важное значение для обеих команд, так как они стремятся улучшить свои позиции в турнирной таблице.