Futbol sharhlovchisi Aleksey Andronov Rossiya oliy ligasining to‘rtinchi turida Grozniy shahri vakili bo‘lgan “Axmat” va Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoalari o‘rtasidagi o‘yin yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, eng maqbul taxmin – “Zenit” jamoasi ikki va undan ko‘p gol urishi mumkin. Sharhlovchining ta’kidlashicha, himoya chizig‘ini mustahkamlash uchun vaqt talab etiladi, ammo “Axmat” jamoasini boshqarayotgan murabbiy Cherchesovda bunga vaqt yetarli emas.
Shuningdek, u “Axmat” jamoasi qisqa fursatda kuchayishi qiyinligini aytib o‘tdi. “Axmat” va “Zenit” uchrashuvi Grozniy shahridagi stadionda bugun, 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi. Mazkur uchrashuvning matnli onlayn translyatsiyasi Liveresult.ru saytida tashkil etiladi.
Shu tariqa, futbol ishqibozlari ushbu uchrashuv tafsilotlarini bevosita kuzatib borishlari mumkin bo‘ladi. O‘yin natijasi Rossiya oliy ligasidagi vaziyatga ham ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Андронов: “Ахмат” в короткие сроки усилиться трудно
Футбольный комментатор Алексей Андронов высказал свое мнение о матче между командой “Ахмат” из города Грозный и командой “Зенит” из Санкт-Петербурга в четвертом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, наиболее вероятный прогноз – команда “Зенит” может забить два и более гола. Комментатор отметил, что для укрепления оборонительной линии требуется время, однако у тренера “Ахмата” Черчесова этого времени недостаточно.
Также он отметил, что команде “Ахмат” трудно усилиться в короткие сроки. Матч “Ахмат” и “Зенит” пройдет сегодня, 9 августа, на стадионе в городе Грозный.
Игра начнется в 20:30 по московскому времени. Текстовая онлайн-трансляция данного матча будет организована на сайте Liveresult.ru.
Таким образом, футбольные болельщики смогут непосредственно следить за деталями этого матча. Ожидается, что результат игры также повлияет на ситуацию в Российской Премьер-Лиге.