Andrey Chervichenko, poytaxtning Spartak jamoasi sobiq prezidenti, xalq jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovichning o‘yin vaqtida ko‘rsatgan hissiy harakati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Derbi uchrashuvida, Lokomotiv jamoasiga qarshi o‘yinda, serbiyalik murabbiy Dmitriy Barinov bilan ziddiyatga kirishdi. Chervichenkoning so‘zlariga ko‘ra, agar Stankovich Spartakda ishlashda davom etsa, uni tibbiy ko‘rikdan o‘tkazish kerak.
U Barinov bilan bo‘lgan janjalni noo‘rin deb hisoblaydi va murabbiy o‘zini tutib olishi lozimligini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, Spartak jamoasi Lokomotivga qarshi o‘yinda 2:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
To‘rtta uchrashuvdan so‘ng, qizil-oq jamoa to‘rt ochko jamg‘arib, Premer-liga turnir jadvalida o‘n birinchi o‘rinni egallab turibdi. Mavsum boshidan buyon Spartak o‘z natijalarini yaxshilashga harakat qilmoqda, biroq so‘nggi o‘yinlarda barqarorlik yetishmayapti.
Klub rahbariyati va muxlislar jamoa natijasidan qoniqmayapti. Shu sababli, murabbiylar shtabi va futbolchilardan ijobiy o‘zgarishlar kutilyapti.

Червиченко: Станкович должен контролировать свои эмоции
Андрей Червиченко, бывший президент команды Спартак из столицы, высказал свое мнение о эмоциональном поведении главного тренера народной команды Деяна Станковича во время игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В дерби против команды Локомотив сербский тренер вступил в конфликт с Дмитрием Бариновым. По словам Червиченко, если Станкович продолжит работать в Спартаке, его следует отправить на медицинское обследование.
Он считает инцидент с Бариновым неуместным и подчеркнул, что тренер должен контролировать себя. Для справки, команда Спартак проиграла в игре против Локомотива со счетом 2:4.
После четырех матчей красно-белая команда набрала четыре очка и занимает одиннадцатое место в таблице премьер-лиги. С начала сезона Спартак пытается улучшить свои результаты, однако в последних играх не хватает стабильности.
Руководство клуба и болельщики недовольны результатами команды. Поэтому от тренерского штаба и игроков ожидаются положительные изменения.