Rossiyalik taniqli mutaxassis Yuriy Syomin poytaxtning Spartak jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovichning ishdan bo‘shatilishi mumkinligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi o‘yinda qizil-oq jamoa safarda Lokomotivga 2:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Syominga ko‘ra, klub rahbariyati vaziyatni yaxshilash uchun turli imkoniyat va variantlarni izlamoqda.
Agar natijalar bo‘lmasa, murabbiy almashtiriladi. Biroq, bunday holatda sport direktori ham o‘z mas’uliyatini his qilishi kerak, chunki natija uchun ikkisi ham javobgar, deydi mutaxassis.
Dejan Stankovichning Spartak bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalariga qadar davom etadi. Hozirgi paytda jamoa Rossiya oliy ligasida to‘rtta o‘yin o‘tkazib, to‘rt ochko jamg‘argan va turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda.
Klub rahbariyati natijalarni yaxshilash uchun zarur choralarni ko‘rmoqda. Mutaxassislar fikriga ko‘ra, natijalar yaxshilanmasa, klubda yana o‘zgarishlar bo‘lishi ehtimoldan xoli emas.

Сёмин: Если результаты Спартака ухудшатся, тренер уйдет с работы
Известный российский специалист Юрий Сёмин высказал свое мнение о возможном увольнении главного тренера московского Спартака Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнем матче красно-белая команда на выезде проиграла Локомотиву со счетом 2:4. По словам Сёмина, руководство клуба ищет различные возможности и варианты для улучшения ситуации.
Если результатов не будет, тренер будет заменен. Однако в таком случае спортивный директор также должен чувствовать свою ответственность, так как за результат отвечают оба, говорит специалист.
Контракт Деяна Станковича со Спартаком действует до середины 2027 года. В настоящее время команда провела четыре игры в Российской Премьер-лиге, набрав четыре очка и занимая 11-е место в турнирной таблице.
Руководство клуба принимает необходимые меры для улучшения результатов. По мнению специалистов, если результаты не улучшатся, в клубе не исключены новые изменения.