Syomin: Batrakovning het-triki va o‘sishi e’tirof etildi
«Lokomotiv» futbol jamoasining sobiq bosh murabbiyi Yuriy Syomin «qizil-yashillar» safida hujumkor yarim himoyachi Aleksey Batrakovning «Spartak»ga qarshi derbidagi o‘yiniga baho berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Batrakov juda yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda. Syominning ta’kidlashicha, eng muhimi, futbolchi o‘z ustida ishlashni davom ettirishi va to‘xtab qolmasligi lozim.
Batrakov turli xil gollar urmoqda, hatto bo‘yi uncha baland bo‘lmasa ham, bosh bilan ham gol kiritishga muvaffaq bo‘lyapti. Yuriy Syomin shuningdek, agar Batrakov yuqori saviyadagi o‘yinini davom ettirsa, kelajakda u Yevropada ham faoliyat yuritishi mumkinligini istisno etmadi.
Bu esa futbolchining mehnati va mahorati natijasidir. O‘tgan Rossiya chempionati to‘rtinchi tur uchrashuvida Batrakov «Lokomotiv»ga «Spartak» ustidan g‘alaba qozonishda yordam berdi.
U uchta gol urib, het-trik qayd etdi va jamoasining muhim g‘alabasiga hissa qo‘shdi. Bunday natijalar yosh futbolchining kelajagi uchun yaxshi imkoniyatlar yaratadi.

Сёмин: Хет-трики и рост Батракова были отмечены
Бывший главный тренер футбольной команды «Локомотив» Юрий Сёмин оценил игру атакующего полузащитника Алексея Батракова в дерби против «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Батраков показывает очень хорошую игру. Сёмин отметил, что самое главное — футболист должен продолжать работать над собой и не останавливаться.
Батраков забивает различные голы, даже несмотря на то, что его рост не очень велик, он также успешно забивает голы головой. Юрий Сёмин также не исключил, что если Батраков продолжит играть на высоком уровне, в будущем он может выступать и в Европе.
Это результат труда и мастерства футболиста. В четвертом туре прошедшего чемпионата России Батраков помог «Локомотиву» одержать победу над «Спартаком».
Он забил три гола, зафиксировав хет-трик, и внес вклад в важную победу своей команды. Такие результаты создают хорошие возможности для будущего молодого футболиста.