Ruben Amorim: Sheshko Manchester Yunayted uchun mos hujumchi
Manchester Yunayted bosh murabbiyi Ruben Amorim jamoaning yaqinda kuchaygan tarkibi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Angliya klubi tarkibi yaqinda Benyamin Sheshko bilan to‘ldirildi. U Germaniyaning RB Leyptsig jamoasidan Manchester Yunaytedga o‘tdi.
Murabbiy Ruben Amorimning so‘zlariga ko‘ra, Sheshko jamoaga kerakli barcha sifatlarga ega. U yosh futbolchi bo‘lishiga qaramay, havoda yaxshi harakat qiladi, bo‘sh zonalarga kirib boradi va to‘p bilan yaxshi ishlaydi.
Amorimning ta’kidlashicha, Sheshkoda katta salohiyat bor va u kelajakda o‘z o‘yinini yanada rivojlantira oladi. Murabbiy, shuningdek, Sheshko jamoada o‘zini yaxshi his qilishi va Manchester Yunayted uchun mos xarakterga ega ekanini qayd etdi.
Shuningdek, Benyamin Sheshkoning yangi jamoasi safida APLdagi ilk o‘yini 17 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Chempionatning birinchi turida Manchester Yunayted o‘z maydonida Arsenal jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Bu o‘yin Benyamin Sheshko uchun yangi bosqichning boshlanishi bo‘lishi kutilmoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi futbolchidan katta umid qilmoqda.

Рубен Аморим: Шешко подходящий нападающий для Манчестер Юнайтед
Главный тренер Манчестер Юнайтед Рубен Аморим высказал свое мнение о недавно усиленном составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Состав английского клуба недавно пополнился Бенжамином Шешко. Он перешел в Манчестер Юнайтед из немецкого клуба РБ Лейпциг.
По словам тренера Рубена Аморима, Шешко обладает всеми необходимыми качествами для команды. Несмотря на то, что он молодой футболист, он хорошо действует в воздухе, входит в свободные зоны и хорошо работает с мячом.
Аморим подчеркнул, что у Шешко большой потенциал, и он сможет развивать свою игру в будущем. Тренер также отметил, что Шешко чувствует себя хорошо в команде и обладает подходящим характером для Манчестер Юнайтед.
Также первый матч Бенжамина Шешко в новой команде в АПЛ пройдет 17 августа. В первом туре чемпионата Манчестер Юнайтед сыграет на своем поле против команды Арсенал.
Эта игра ожидается как начало нового этапа для Бенжамина Шешко. Руководство клуба и тренерский штаб возлагают на игрока большие надежды.