PSJ Enso Fernandes uchun Chelsiga 150 million yevro taklif qildi
Argentinalik yarim himoyachi Enso Fernandes Londonning Chelsi jamoasidan boshqa bir yirik Yevropa klubiga o‘tishi mumkinligi haqida xabar berilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda xorijiy ommaviy axborot vositalari ma’lumot berdi. Ma’lum qilinishicha, Fransiyaning PSJ klubi Fernandesni o‘z tarkibiga qo‘shib olishga qiziqish bildirgan.
Klub rahbariyati futbolchini sotib olish uchun Chelsi jamoasiga 125 million yevro taklif qilishga tayyor. Shuningdek, kelishuvda bonuslar ham ko‘zda tutilgan bo‘lib, ular amalga oshirilsa, umumiy bitim qiymati 150 million yevroga yetishi mumkin.
Hozirda 24 yoshli argentinalik futbolchi Chelsi bilan 2032 yilning o‘rtalariga qadar amaldagi shartnomaga ega. Mutaxassislarning baholashicha, Enso Fernandesning transfer qiymati hozirda 75 million yevroga teng.
Uning kelajagi borasida hozircha aniq qaror qabul qilinmagan, biroq PSJning qiziqishi transfer bozorida katta e’tibor uyg‘otmoqda. Shu sababli, yaqin vaqt ichida futbolchining faoliyatida muhim o‘zgarishlar bo‘lishi mumkin.

PSJ предложил Челси 150 миллионов евро за Энсо Фернандеса
Сообщается, что аргентинский полузащитник Энсо Фернандес может перейти в другой крупный европейский клуб, помимо лондонского Челси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом информируют зарубежные средства массовой информации. Известно, что французский клуб ПСЖ проявил интерес к подписанию Фернандеса.
Руководство клуба готово предложить Челси 125 миллионов евро за покупку футболиста. Также в соглашении предусмотрены бонусы, которые, если будут выполнены, могут увеличить общую стоимость сделки до 150 миллионов евро.
В настоящее время 24-летний аргентинский футболист имеет действующий контракт с Челси до середины 2032 года. По оценкам специалистов, трансферная стоимость Энсо Фернандеса в настоящее время составляет 75 миллионов евро.
На данный момент окончательное решение о его будущем не принято, однако интерес ПСЖ вызывает большой резонанс на трансферном рынке. Поэтому в ближайшее время в карьере футболиста могут произойти значительные изменения.