Zaxaryan birinchi turga to‘liq tayyorlanmoqda
"Real Sosyedad" futbol klubi matbuot kotibi Yon Ander Munduate jamoa yarim himoyachisi Arsen Zaxaryanning sog‘lig‘i va sport holati haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Arsen Zaxaryan mashg‘ulotlarda faol ishtirok etmoqda va har kuni o‘z ustida ishlashda davom etmoqda. Agar Zaxaryan shu tarzda mehnat qilishda davom etsa, u Ispaniya chempionati birinchi turiga tayyor bo‘ladi.
Munduate Zaxaryanning harakatlarini yuqori baholab, u har kuni kuchliroq bo‘layotganini ta’kidladi. Ispaniya chempionatining birinchi turida "Real Sosyedad" jamoasi safarda "Valensiya" klubi bilan uchrashadi.
Ushbu o‘yin 16-avgust kuni bo‘lib o‘tadi va Toshkent vaqti bilan soat 00:30 da boshlanadi. Ma’lumot uchun, Arsen Zaxaryan avvalroq jarohat va virusli infeksiya tufayli "Real Sosyedad"ning deyarli barcha yig‘inlarini o‘tkazib yuborgan edi.
Shunga qaramay, u hozirda jamoa bilan birga mashg‘ulotlarni to‘liq davom ettirmoqda va tez orada maydonga qaytishi kutilmoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi uning tiklanish jarayonidan mamnun ekanliklarini bildirgan.

Захарян полностью готовится к первому туру
"Реал Сосьедад" футбольного клуба пресс-секретарь Йон Андер Мундуате сообщил о здоровье и спортивном состоянии полузащитника Арсена Захаряна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Арсен Захарян активно участвует в тренировках и продолжает работать над собой каждый день. Если Захарян будет продолжать трудиться в таком духе, он будет готов к первому туру чемпионата Испании.
Мундуате высоко оценил действия Захаряна, отметив, что он становится сильнее с каждым днем. В первом туре чемпионата Испании "Реал Сосьедад" встретится в гостях с клубом "Валенсия".
Эта игра состоится 16 августа и начнется в 00:30 по ташкентскому времени. Для справки, Арсен Захарян ранее пропустил почти все сборы "Реал Сосьедад" из-за травмы и вирусной инфекции.
Тем не менее, он в настоящее время полностью продолжает тренировки с командой и ожидается, что скоро вернется на поле. Руководство клуба и тренерский штаб выразили удовлетворение его процессом восстановления.