Sobiq “Spartak” futbolchisi Aleksandr Mostovoy Gilyermo Abaskalning “qizil-oq” jamoaga bosh murabbiy sifatida qaytish istagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoy o‘z intervyusida futbolni sirkka aylantirmaslik kerakligini ta’kidladi. Unga ko‘ra, chetdan kelgan odamlarni doim ko‘ra bermaslik lozim.
Mostovoyning fikricha, Abaskal bu mavzuda doimo gapiraveradi, xuddi ilgari esimizdan chiqqan boshqa murabbiylar kabi. U, shuningdek, Abaskal hozirda Meksikada o‘zini yaxshi his qilayotganini aytdi.
Sababi, “Spartak” uni moliyaviy jihatdan yaqin o‘n yilga yetadigan darajada ta’minlab qo‘ydi. Ma’lumot uchun, Gilyermo Abaskal 2022 yildan 2024 yilgacha “Spartak” jamoasini boshqargan.
U jamoa bilan Rossiya chempionatida bronza medallarini qo‘lga kiritgan. Hozirda 36 yoshli ispaniyalik murabbiy Meksikaning “Atletiko San-Luis” klubida ishlamoqda.
Abaskal “Spartak”ga yana qaytishga tayyorligini bildirgan. Mostovoy esa bu borada ehtiyotkorlik bilan yondashishni tavsiya qilmoqda.

Mostovoy: Желание Абаскала вернуться не спешное
Бывший футболист «Спартака» Александр Мостовой высказал мнение о желании Гильермо Абаскала вернуться в «красно-белую» команду в качестве главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мостовой в своем интервью подчеркнул, что футбол не следует превращать в цирк. По его словам, не всегда нужно видеть людей, пришедших извне.
По мнению Мостового, Абаскал постоянно говорит на эту тему, как и другие тренеры, которые уже забыты. Он также отметил, что Абаскал сейчас хорошо себя чувствует в Мексике.
Причина в том, что «Спартак» обеспечил его финансово на ближайшие десять лет. Для справки, Гильермо Абаскал руководил командой с 2022 по 2024 год.
С командой он завоевал бронзовые медали чемпионата России. В настоящее время 36-летний испанский тренер работает в мексиканском клубе «Атлетико Сан-Луис».
Абаскал заявил о готовности вернуться в «Спартак». Мостовой же рекомендует подходить к этому вопросу с осторожностью.