"Lokomotiv" futbol klubi hujumchisi Sergey Pinyayev bolaligida kimga havas qilgani haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining bolalikdagi kumiri sifatida mashhur futbolchi Lionel Messini tilga oldi. Pinyayevning so‘zlariga ko‘ra, Messi har doim unga katta taassurot qoldirgan.
Joriy mavsumda 20 yoshli Sergey Pinyayev Rossiya Premyer Ligasi va Rossiya Kubogi doirasida ikki uchrashuvda maydonga tushdi va bir marta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Lionel Messi o‘zining futbolchilik faoliyatining katta qismini "Barselona" jamoasida o‘tkazgan.
U ushbu jamoa tarkibida ko‘plab sovrinlarni, jumladan, UEFA Chempionlar Ligasi kubogini to‘rt marta qo‘lga kiritgan. Hozirda esa 38 yoshli argentinalik futbolchi Amerika Qo‘shma Shtatlarining "Inter Mayami" klubi safida harakat qilmoqda.
2024-yil davomida Messi 24 ta o‘yinda maydonga tushib, jami 28 ochko jamg‘ardi. U bu davrda 19 ta gol urib, 9 ta golli uzatma berdi.
Messi butun dunyoda millionlab yosh futbolchilarga o‘rnak bo‘lib kelmoqda va uning yutuqlari ko‘plab sportchilar uchun motivatsiya manbai bo‘lib xizmat qilmoqda.

Сергей Пиняев признал Месси своим кумиром в детстве
Нападающий футбольного клуба "Локомотив" Сергей Пиняев рассказал, на кого он равнялся в детстве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он упомянул о своем кумире в детстве, знаменитом футболисте Лионеле Месси. По словам Пиняева, Месси всегда производил на него большое впечатление.
В текущем сезоне 20-летний Сергей Пиняев вышел на поле в двух матчах Российской Премьер-Лиги и Кубка России и смог забить один гол. Лионель Месси провел большую часть своей карьеры в футбольном клубе "Барселона".
В составе этой команды он завоевал множество трофеев, включая Кубок Лиги чемпионов УЕФА четыре раза. В настоящее время 38-летний аргентинский футболист выступает за клуб "Интер Майами" в Соединенных Штатах.
В 2024 году Месси сыграл в 24 матчах, набрав в общей сложности 28 очков. За этот период он забил 19 голов и отдал 9 голевых передач.
Месси является примером для миллионов молодых футболистов по всему миру, и его достижения служат источником мотивации для многих спортсменов.