Batrakovning uch goli “Lokomotiv”ga muhim g‘alaba keltirdi
Futbol sohasida faoliyat yurituvchi mutaxassis Nikolay Naumov “Lokomotiv” jamoasining yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning “Spartak”ga qarshi o‘yindagi samaradorligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining to‘rtinchi tur uchrashuvi 4:2 hisobida yakunlandi. Ushbu o‘yinda Batrakov uchta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Naumovning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov o‘zining ajoyib o‘yinini namoyon etdi. U butun jamoa yaxshi harakat qilganini, “Lokomotiv”ning hujumda ham, himoyada ham muvozanatli o‘yin ko‘rsatganini ta’kidladi.
Naumovning fikricha, uzoq vaqtdan beri “Lokomotiv”dan bunday o‘yin ko‘rmagan edi. Shuningdek, mutaxassis “Spartak” ham yaxshi o‘yin ko‘rsatganini, shu sababli mag‘lubiyatni “qizil-oq”lar uchun omadsizlik deb bo‘lmasligini ta’kidladi.
Joriy Rossiya oliy ligasi mavsumida 20 yoshli Batrakov allaqachon oltita gol urgan. Bu natija unga chempionat to‘purarlari orasida yetakchilik qilish imkonini bermoqda.

Три гола Батракова принесли важную победу "Локомотиву"
Специалист в области футбола Николай Наумов высказал свое мнение о результативности полузащитника «Локомотива» Алексея Батракова в матче против «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч четвертого тура чемпионата России завершился со счетом 4:2. В этом поединке Батраков смог забить три гола.
По словам Наумова, Батраков продемонстрировал свою великолепную игру. Он отметил, что вся команда действовала хорошо, и «Локомотив» показал сбалансированную игру как в атаке, так и в защите.
Наумов считает, что давно не видел такой игры от «Локомотива». Также специалист подчеркнул, что «Спартак» также показал хорошую игру, поэтому поражение не стоит считать неудачей для «красно-белых».
В текущем сезоне Российской Премьер-Лиги 20-летний Батраков уже забил шесть голов. Этот результат позволяет ему занимать лидирующие позиции среди бомбардиров чемпионата.