Kornyuxin: Zenit futbolchilari maydonda jonbozlik ko‘rsatmayapti
Sankt-Peterburgning Zenit futbol klubi sobiq darvozaboni Evgeniy Kornyuxin jamoaning so‘nggi o‘yinlaridagi natijalar yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, bosh murabbiy Sergey Semak hozirgi vaziyatda qiyin ahvolda qolgan. Kornyuxinga ko‘ra, jamoa futbolchilari millionlab mablag‘ga ega bo‘lishiga qaramay, maydonda yetarli harakat qilmayapti.
Ularning aksariyati o‘z vazifasiga sovuqqonlik bilan qarayotgani, o‘zlari uchun zarur bo‘lgan pulni allaqachon topgani va endi boshqa narsaga qiziqmayotganini aytib o‘tdi. Hozirgi paytda Zenit Rossiya chempionati turnir jadvalida to‘rt turdan so‘ng besh ochko to‘plab, sakkizinchi o‘rinda bormoqda.
So‘nggi uchrashuvda Zenit Grozniyning Axmat jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Axmat jamoasini yaqinda yangi bosh murabbiy Stanislav Cherchesov boshqara boshladi.
Avvalgi o‘yinlarda Zenit Rostov ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozongan, shuningdek, Rubin bilan 2:2 va Moskvaning CSKA jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynagan. Jamoa natijalari hozircha muxlislarni to‘liq qoniqtira olmayapti.
Mutaxassislar fikriga ko‘ra, Zenit oldinda o‘z o‘yinini kuchaytirishi va yuqori natijalarga erishishi uchun jiddiy o‘zgarishlar qilishi lozim.

Корнюхин: Футболисты Зенита не проявляют активности на поле
Бывший вратарь футбольного клуба Зенит из Санкт-Петербурга Евгений Корнюхин высказал свое мнение о результатах команды в последних матчах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, главный тренер Сергей Семак оказался в сложной ситуации. По мнению Корнюхина, несмотря на наличие миллионов, футболисты команды не проявляют достаточной активности на поле.
Он отметил, что большинство из них относится к своим обязанностям с холодной головой, уже нашло необходимые деньги и теперь не интересуется ничем другим. В настоящее время Зенит занимает восьмое место в турнирной таблице чемпионата России, набрав пять очков после четырех туров.
В последнем матче Зенит проиграл Ахмату из Грозного со счетом 0:1. Команду Ахмат недавно возглавил новый главный тренер Станислав Черчесов.
В предыдущих играх Зенит одержал победу над Ростовом со счетом 2:1, а также сыграл вничью с Рубином 2:2 и с московским ЦСКА 1:1. Результаты команды пока не могут полностью удовлетворить болельщиков.
По мнению специалистов, Зениту необходимо серьезно изменить свою игру, чтобы улучшить результаты и добиться высоких достижений.