"Liverpul" jamoasi bosh murabbiyi Arne Slot klubning yozgi transfer bozoridagi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa yangi futbolchilarni xarid qilish uchun bu mavsumda deyarli 300 million yevro sarfladi. Arne Slotning ta’kidlashicha, ikki yil davomida tarkibda katta o‘zgarishlar bo‘lmagan.
Shu sababli, jamoani yangilash va unga yangi kuch bag‘ishlash uchun ko‘plab mablag‘ ajratildi. Bosh murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, asosiy tarkibdagi to‘rt nafar futbolchi va jamoa uchun muhim bo‘lgan bir nechta o‘yinchilar klubni tark etdi.
Ularning ayrimlari, xususan, Trent, jamoani o‘z xohishiga ko‘ra tark etgan. Natijada, "Liverpul" yangi futbolchilarni xarid qilishga majbur bo‘ldi.
Slotning fikricha, bu o‘zgarishlar jamoaning kelgusi mavsumdagi muvaffaqiyati uchun muhim ahamiyatga ega. Ma’lumot uchun, Angliya chempionatining birinchi turida "Liverpul" o‘z maydonida "Bornmut" jamoasiga qarshi bahs olib boradi.

Слот: “Ливерпуль” потратил 300 миллионов евро на трансферы
Главный тренер команды "Ливерпуль" Арне Слот высказал свое мнение о деятельности клуба на летнем трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда потратила почти 300 миллионов евро на приобретение новых футболистов в этом сезоне. Арне Слот отметил, что за два года в составе не произошло значительных изменений.
По этой причине было выделено много средств для обновления команды и придания ей новой силы. По словам главного тренера, четверо футболистов из основного состава и несколько игроков, важных для команды, покинули клуб.
Некоторые из них, в частности, Трент, покинул команду по собственному желанию. В результате "Ливерпуль" был вынужден приобрести новых футболистов.
По мнению Слота, эти изменения имеют важное значение для успеха команды в следующем сезоне. Для справки, в первом туре чемпионата Англии "Ливерпуль" проведет матч против команды "Борнмут" на своем поле.